Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
The Football Association Challenge Cup is coming :frantic
Third rund proper, реприза на финалето Арсенал-Хал Сити. Стоук Сити-Рексам дуел со најголема разлика во лигите.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
@Mjölnir сакаш да се кладиме за утре? Јас викам Јунајтед ќе победи, ти? :)

Ееее ти за твојот тим навивај, јас за мојот, вака не бива. :D

И шо да биди кладбата, ако веќе си се согласил на мојот предлот?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ееее ти за твојот тим навивај, јас за мојот, вака не бива. :D

И шо да биди кладбата, ако веќе си се согласил на мојот предлот?
Не бе се зафркавам. За оваа утакмица не се кладам, ќе изгубам знам. Треба чудо за да победи Ливерпул. :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не бе се зафркавам. За оваа утакмица не се кладам, ќе изгубам знам. Треба чудо за да победи Ливерпул. :)

Во многу лоша состојба се и резултати, а од друга страна Јунајтед е во серија 5 победи и плус игра дома. Би требало да ја добиеме.... а Ливерпул би бил и задоволен со бод. :D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Во многу лоша состојба се и резултати, а од друга страна Јунајтед е во серија 5 победи и плус игра дома. Би требало да ја добиеме.... а Ливерпул би бил и задоволен со бод. :D
Ехее бод ако извадат треба цела недела да се радуваат, јас би бил задоволен ако дадат гол. А кај вас освен Ди Мариа има некој друг што нема да игра? :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Ехее бод ако извадат треба цела недела да се радуваат, јас би бил задоволен ако дадат гол. А кај вас освен Ди Мариа има некој друг што нема да игра? :)

Смолинг и Блинд....

Смолинг ни беше најдобар стопер изминативе утакмици, така да сметај циркус одбрана.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Смолинг и Блинд....

Смолинг ни беше најдобар стопер изминативе утакмици, така да сметај циркус одбрана.
А на Ливерпул одбраната една јака што е :)
Заборавив да кажам дека треба да се радуваат и ако не примат 4 или повеќе голови. Последниве утакмици во одбрана играат месечари и пациенти така да 3 топки завршуваат во мрежата на Мињоле, а нападот можеби не е како одбраната ама пак не е нешто јак. Вака да си пробам точен резултат, 3:0 за Јунајтед. :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
А на Ливерпул одбраната една јака што е :)
Заборавив да кажам дека треба да се радуваат и ако не примат 4 или повеќе голови. Последниве утакмици во одбрана играат месечари и пациенти така да 3 топки завршуваат во мрежата на Мињоле, а нападот можеби не е како одбраната ама пак не е нешто јак. Вака да си пробам точен резултат, 3:0 за Јунајтед. :)

Не сме толку убедливи во играта. Со Стоук во 2 минути ќе уништеа се, со Сотон од 3 шанси 2 гола постигнавме... сепак ова е дерби, најголемо во Англија, така да би рекол овде најголема улога имаат емоциите на самите фудбалери.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не сме толку убедливи во играта. Со Стоук во 2 минути ќе уништеа се, со Сотон од 3 шанси 2 гола постигнавме... сепак ова е дерби, најголемо во Англија, така да би рекол овде најголема улога имаат емоциите на самите фудбалери.
Е да во право си, најголемо дерби е ова на кое и да бидат ептен мотивирани Ливерпул, пак ќе примат 3 гола. Слушај ме ќе видиш. :)