Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco

Две години пред појавата на црешоото топче, во време кога Дојл објавувал причи за Холмс, таму по англиите 100К+ раја се собирала на фудбал и тоа го забележале филмските камери.
Голманот сигурно има 150 кг :D изгледа различен бил стандардот за `спортски начин на живот` во тие времиња.

Just saying...:)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel

Две години пред појавата на црешоото топче, во време кога Дојл објавувал причи за Холмс, таму по англиите 100К+ раја се собирала на фудбал и тоа го забележале филмските камери.
Голманот сигурно има 150 кг :D изгледа различен бил стандардот за `спортски начин на живот` во тие времиња.

Just saying...:)
Дресовиве им се како да се затвореници. А тогаш ако имаш помалку од 150 кила не можеш да си голман. Но сепак многу публика имало, уствари само тоа имало за гледање како да нема. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Дресовиве им се како да се затвореници. А тогаш ако имаш помалку од 150 кила не можеш да си голман. Но сепак многу публика имало, уствари само тоа имало за гледање како да нема. :)

Лондон се дешава тоа, а таму барем имало што да се прави, бордели имало на секое ќоше, како колонијали денес шо има, :zelenпушилници за опиум, пабови, клубови, денс холови, крикет, рагби, бокс, тенис и остали професионални спортови :zelen
Шефилд Јунајтед се робијашите тие имаат дресови ко Сандерленд, а белите со црни шорцеви нормално Тотенхем.
Голманот изгледа играл на карта на волумен, пола гол го покрива :rofl
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Лондон се дешава тоа, а таму барем имало што да се прави, бордели имало на секое ќоше, како колонијали денес шо има, :zelenпушилници за опиум, пабови, клубови, денс холови, крикет, рагби, бокс, тенис и остали професионални спортови :zelen
Шефилд Јунајтед се робијашите тие имаат дресови ко Сандерленд, а белите со црни шорцеви нормално Тотенхем.
Голманот изгледа играл на карта на волумен, пола гол го покрива :rofl
Имало секаков спорт ама изгледа фудбалот бил најпопуларен од сите тие. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
После изненадување ќе има, Ливерпул ќе победи. :)
Сериозно, Јунајтед нема да има проблем, исто и Челзи. Денес ќе гледам некоја од тие утакмици каде играат послаби тимови, поубав фудбал има.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ви реков Ливерпул ќе изненади. Минимално ама доволно да ме падне во кладилница, јас нерешено ја играв. :)

Си гледав иначе QPR, 5 голови, 1 автогол и 5-6 жолти картони, на крај се истурија од правење фаули. 3:2 за QPR, интересна утакмица беше.

А кај Јунајтед се повредил некој?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ако победи Саутемптон после, ве частам сите. Ја играв 1 и 3+, 2:1 ако заврши ве частам. :)

Видов иначе кој се повредил, не се тепајте да одговорите. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Денеска дербито, Кристал Палас - Астон Вила. Овие другиве не ги ни гледам, Јунајтед ќе победи, Ливерпул нерешено.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Кои идиоти од судии, поништија чист гол на Стоук, досудија дајв-пенал за Арсенал и непостоечки црвен на Чејмберс. Заедно со куп други ситни срања... судиско дно во ПЛ е ова. Како и да е Стоук ќе победеше, Крауч уште е корисен играч :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr