Нов закон за безбедност во сообраќајот

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Што треба за да те примат? Партиска книшка или слика од патката во ходник? :)

Како тоа за да ме примат?! Зарем имаш такво ниско мислење за мене што претпоставуваш дека би се пријавил за цајкан? :ladno



:zelen

Не знам кој е критериум, веројатно броење до три, знаење на барем 10 букви од азбуката (или барем пет на латиница), емпатија на ниво на цигла и интелигенција барем на ниво на тостер...

Јако бе, ќе се намалел криминалот, па полицијата е приватна агенција за заштита на олигархијата и бирократијата и чесен заштитник на одбрани дилери и рекетари.

Абе што им фали на закониве наши бре луге,па зарем може некој со било што освен со високи казни да не стави во ред,нас не не бива со казни,ами без нив готови сме,ЈАС СУМ ЗА!!!!

You are not very bright, are you...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Како тоа за да ме примат?! Зарем имаш такво ниско мислење за мене што претпоставуваш дека би се пријавил за цајкан? :ladno



:zelen

Не знам кој е критериум, веројатно броење до три, знаење на барем 10 букви од азбуката (или барем пет на латиница), емпатија на ниво на цигла и интелигенција барем на ниво на тостер...

Јако бе, ќе се намалел криминалот, па полицијата е приватна агенција за заштита на олигархијата и бирократијата и чесен заштитник на одбрани дилери и рекетари.
Општо мислев, не за тебе. Многу се иначе 10 букви, доволно е 2+2 да кажат колку е, ако не знаат може да користат дигитрон. :)

Не е задолжителна опрема тоа, препорачлива е.
Па еве на мојот точак ништо не може да се стави, таа препорачлива е ама ако имаш точак на кој не може да се стави џабе е препорачлива кога ќе те казнат зашто не може да се стави.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Ај ќе видиме дали нема да те казнат зашто не носиш торба, или зашто немаш седиште за дете. Јас имам точак на кој не може да се стави ни торба, ни алат, ни ништо, и сега шшто правиме? Да не возам ич а?
Ааа,да не те и на далечински управувач точакот?:igra:igra:rofl
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Општо мислев, не за тебе. Многу се иначе 10 букви, доволно е 2+2 да кажат колку е, ако не знаат може да користат дигитрон. :)


Па еве на мојот точак ништо не може да се стави, таа препорачлива е ама ако имаш точак на кој не може да се стави џабе е препорачлива кога ќе те казнат зашто не може да се стави.
Не може да те казнат за тоа ако си возиш низ град. Сигурно нема да те казнат ако не носиш кошница или торбица, ама може да те казнат ако немаш светла.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не може да те казнат за тоа ако си возиш низ град. Сигурно нема да те казнат ако не носиш кошница или торбица, ама може да те казнат ако немаш светла.
Па ако не може да ме казнат нека не кажуваат што е препорачливо, нека кажат дека треба да се има светла напред и назад и готово. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Па ако не може да ме казнат нека не кажуваат што е препорачливо, нека кажат дека треба да се има светла напред и назад и готово. :)
Па кажале, задолжителна опрема ти е светла напред и назад, кочници од кои предната мора да биде рачна и ѕвонче. Другото не е задолжителна опрема.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Па ако не може да ме казнат нека не кажуваат што е препорачливо, нека кажат дека треба да се има светла напред и назад и готово. :)
Ај една препорака да ти дадам, да си конкурираш ти за цајкан,мислам дека одговараш умствено,за физички ке се спремиш со некој тренер.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Добро ајде нека биде така, ќе видите кога ќе не казнат за тоа што немаме место за препорачливата опрема.

Ај една препорака да ти дадам, да си конкурираш ти за цајкан,мислам дека одговараш умствено,за физички ке се спремиш со некој тренер.
Ха ха многу смешно.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ај една препорака да ти дадам, да си конкурираш ти за цајкан,мислам дека одговараш умствено,за физички ке се спремиш со некој тренер.
Ова според син ти си знаеш колкава способност треба за цајкан?
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253

Прикачувања

  • a46e6dc025a544b391f7a13666f4b23a.gif.pagespeed.ce.EKO2wNhR7x.gif
    a46e6dc025a544b391f7a13666f4b23a.gif.pagespeed.ce.EKO2wNhR7x.gif
    61 KB · Прегледи: 10