Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ги прегледав головите од Саутемптон и го изгледав хајлајтсот, имам впечаток дека нешто многу смрди. Ефектен автогол, автогол од налет со влечење топка, голман кој што подава на противници, одбрана која само стои... сомнително ми е.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ги прегледав головите од Саутемптон и го изгледав хајлајтсот, имам впечаток дека нешто многу смрди. Ефектен автогол, автогол од налет со влечење топка, голман кој што подава на противници, одбрана која само стои... сомнително ми е.

Можно е играчите да одат на отпуштање на Појет, од некоја причина, па затоа пиздарии, наводно имало и за време на Мојс во М.Ј. такви ствари...

Ливерпул нерешено ќе заврши, 3:3. :)
Флешбек од лани. :(

Тоа беше со Кристал Палас, КПР беа во чемпионшип лани :zelen
Која среќа го тера Ливерпул, и сами не знаат како не примија гол во прво (facepalm)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
говнариве колку среќа имаат и подршка од судии тоа е страшно, еден поклонет фаул (имаше контрафаул плус) два автогола и еден дифлекшн, две пречки на КПР, не е нормално ова, треба да играат лото и бинго:cool:...макар да сега требало да играат со реал :rofl
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Тоа беше со Кристал Палас, КПР беа во чемпионшип лани :zelen
Која среќа го тера Ливерпул, и сами не знаат како не примија гол во прво (facepalm)
Ќути срамота, се збунив јас. :)
Иначе сега не гледав, ќе може краток опис на утакмицата. И зашто среќа имале Ливерпул. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ќути срамота, се збунив јас. :)
Иначе сега не гледав, ќе може краток опис на утакмицата. И зашто среќа имале Ливерпул. :)

Прво полувреме Ливерпул не постоеше, две пречки и две јаки шанси на КПР, на почеток на второ Мињоле спаси чист гол... после се повреди некој кај КПР и излезе и троа паднаа... и така давеж до кај 60 и некоја минута кога оној гремлинот дајвна притоа влечејќи го противникот за дрес, судијата суди фаул (facepalm)
не чекаат знак за изведување, џонсон нафрли, Дан си ја закуца во мрежа. Притисок на КПР, Мињоле пак спаси две три топки, 86 минута изедначи КПР, во 90. контра на Ливерпул, дифлекшн од одбрамбен на КПР и гол. Наредна минута корнер и изедначува квинс...и судијата не свири крај после 4 минути колку што и требаше, дава уште пола минута за Ливерпул(facepalm) кој оди во напад и Колкер си дава автогол...

Ни криви ни должни си зедоа три бода...(facepalm)
Срам е за ПЛ ова...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Во прво паѓа 1 гол а во второ 3, браво за мене што ја пишав 3+ прво. :)
ВБА на дроги да не беа, баш сакав да победат.