Сакам да кажам/Сакам да прашам

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Богами...Ниту една франшиза не опишувала ситуација подобро.
Прво беше The Troll Menace, па Attack of the Double User(s) (мада и Clones може да си остане), сега ова...сега се чека Clone Wars т.е. сам себе убијал. :D
Episode II: Attack of WannabeTrolls
Помина таа. Се викаше Episode I:The WannabeTroll Menace
Не ми ги преименувај епизодите. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Отсекогаш сум се чудел на србоманијата која вирее на овие простори. Ако русофилијата до некаде може да се сфати како се појавила во минатото и како била одржувана во живот од страна на пензионерската гарда во пост-совјет унион времето, за србоманијата нема објаснување.
И покрај некогашната припадност кон иста држава, после 23 години имаме феномен кој одолева на логиката и разумот а тоа е навивање за Србија на спортски натпреварувања од страна на млада раја. Земја пробушен балон со стандард еднакво мизерен како овдешниот, коруптивно-клептократска припиздина и мочуриште од кое бега млада раја сеуште им импонира на одреден број млади хунзи. Дури има и фанови на фудбалски клубови од Србија што е дополнителна мистерија ако се има во предвид дека истите се на ниво на клубови од Казакстан. If that...

th_template-philosoraptor.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selene and Altaïr

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
сдк... никад нема да сватам. Како бре, буфтам ко грешен ѓаол и пак не појдов ни на одмор, возам Шкода стара 18 години, да ме претреси чоек нема да извади ни пари за четврт со месо...
а некои живеат во џебот на тато, биле 2 пати на одмор годинава и кога се враќаат дома ги чека поклон кола?
НИкад нема да ми се разјасни... кај правам превид...? кај правиме ние превид?(n)
Реторички кажано... не чекам одговор... :x:x:x:x:x:x:x
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
сдк... никад нема да сватам. Како бре, буфтам ко грешен ѓаол и пак не појдов ни на одмор, возам Шкода стара 18 години, да ме претреси чоек нема да извади ни пари за четврт со месо...
а некои живеат во џебот на тато, биле 2 пати на одмор годинава и кога се враќаат дома ги чека поклон кола?
НИкад нема да ми се разјасни... кај правам превид...? кај правиме ние превид?(n)
Реторички кажано... не чекам одговор... :x:x:x:x:x:x:x
сфатам* :zelen
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
сдк...Извадок од саписникот :
Извршаното дејство „прекршување правопис“ оптужениот ги извршил во афект и не при чиста свест....
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
сдк...Извадок од саписникот :
Извршаното дејство „прекршување правопис“ оптужениот ги извршил во афект и не при чиста свест....
Оптужениот има за задача да го напише зборот ''сфати'' 20 пати за домашно :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
сдк.... аааааааааааааааааааааааааа аман бе...! Аман аман аман... што ми е денеска... пу пу пу...

Да не ме има урочено некој? (facepalm):gladen:frantic

СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ, СФАТИ! Добро е?:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Се` можам да разберам.... можам да разберам дека некој купил iPhone да рецка ќендикраш, можам да сфатам некој да лупнал огромни финансии за безврска недовршен факс... hell можам да разберам и тоа да си уплатиш одмор некаде само за да одиш на шопинг во продавници кои ги има и кај тебе дома.
Ама нема да го разберам моментот коа ќе фрлиш пара за ДСЛР камера за да ја користиш на auto-mode за праење селфија. Не... Непоимиво ми е.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Се` можам да разберам.... можам да разберам дека некој купил iPhone да рецка ќендикраш, можам да сфатам некој да лупнал огромни финансии за безврска недовршен факс... hell можам да разберам и тоа да си уплатиш одмор некаде само за да одиш на шопинг во продавници кои ги има и кај тебе дома.
Ама нема да го разберам моментот коа ќе фрлиш пара за ДСЛР камера за да ја користиш на auto-mode за праење селфија. Не... Непоимиво ми е.
Не се битни парите,битно е задовлството на шмизлите ]:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МалиСашко

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не се битни парите,битно е задовлството на шмизлите ]:)
but but but... ете имаат скап телефон, нек си чкрапаат селфиња со него... Зашо мора да биде робусно апаратиште од пол кило ?