Македонски урбани легенди

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
  • Ми се допаѓа
Реакции: beautifull liar

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Ја срушија,сега остануваат само спомените за неа
не се слагам со уривањето на ваквите објекти...иако се стари
би сакал да се обноват али во таков стил како што се...да се стави потпора и да има одржување во нив...
зошто да изгинат овие објекти што според мене баш се добри....убави на изглед а верувам и внатре се доста интересно направена
 

Samara

Истакнат Член
25 март 2014
11
2
103
30
Сестра ми ја гледа сликава и спискува паѓа и ми вика шо ми светна кај пенџерето.....!!!!???:eek:
Отвори ја прикачената датотека 14096:ladno


јас живеам во битола и сум била повеќе пати во куќата. и на горниот спрат. скалите издржуваат да се качиш на горниот спрат но треба да внимаваш. на горниот спрат наместо ходник има една греда. можиш да газиш на неа, цврста е. но ходникот го нема. целата е срушена. Од внатре градбата е многу интересна, а однадвор е морничава куќата. брат ми има 2ца другари со биоенергија и со тој поголемиот биле навечер таму и се слушало тропање, се осеќало студенило. но јас не се осмелувам да отидам навечер таму макар и друштво да се собериме од 20 души.
 
Последна промена:

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
јас живеам во битола и сум била повеќе пати во куќата. и на горниот спрат. скалите издржуваат да се качиш на горниот спрат но треба да внимаваш. на горниот спрат наместо ходник има една греда. можиш да газиш на неа, цврста е. но ходникот го нема. целата е срушена. Од внатре градбата е многу интересна, а однадвор е морничава куќата. брат ми има 2ца другари со биоенергија и со тој поголемиот биле навечер таму и се слушало тропање, се осеќало студенило. но јас не се осмелувам да отидам навечер таму макар и друштво да се собериме од 20 души.
А не пробале да се стоплат со биоенергијата?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
nezz dali mozi da se stoplat so bioenergijata. nezz so se praj so nea. ama znam deka tie so imat bioenergija mozat da pocuvstvuvat odma dali ima zlo vo nekoja kuka ili nema.
А да си најдеш ти ново друштво што нема да бидат биоенергетичари? Ја ти гарантирам ни сенки ни духови ќе те гњават повеќе.
 

beautifull liar

Староседелец
15 април 2015
23
5
1,003
30
ja srusija kukjava na kraj..jas bev so drustvo navecer i taman sakavme da vlezeme neso ni zasusna i ni zafufka pa si kidnavme...posle sakavme pak da odime po nekolku dena no bas togas ja rusea i mnogu ni bese krivo:):place:p