Сакам да кажам/Сакам да прашам

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
27
Куманово
Бобо дај бе више па преко к*р си више. Никој ништо не ти кажуе само идеш и шљапаш глупости и само ради тебе и тија како тебе идев расправие по форум. Дај доста више ако не ти е убаво иди си. Како сам биднаја члан никад сс никога не сам се караја па нејќу ни сг сс тебе. Само ти кажују прекини више не си интересан.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
1017381_10151535117386840_241251117_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
lg.php

688CECA0ED66CA4CBE8D4AB2CC3D9B53.jpg
УБАВИЦАТА ДЕСПИНА ЦАРЕВА, ПО ПОБЕДАТА ВО СТРУМИЦА, СТАНА ТОП-ТЕМА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ
Ми љубоморат
Штипјанката Деспина Царева (20), која победи на полуфиналниот избор за мис на Македонија за "Мис глоуб" во Струмица, вели дека е горда на себе и не реагира на негативните коментари околу нејзините изглед и интелигенција, кои деновиве кружат на социјалните мрежи.
Убавицата, која работи како водителка во регионалната телевизија "Ирис" уште од својата тринаесетта година и е студент на трета година на Правниот факултет во Штип, за себе вели дека е и убава и паметна и дека знае што сака од животот.
"Започнав како девојка која ја чита временската прогноза, за потоа да станам водителка на многу емисии, како, на пример, 'Ајде да се дружиме', 'Утринско будење', 'Американ топ-тен'... Покрај мојот водителски ангажман, се имам појавено и во музички спотови, но и сум дел од екипата во филмовите 'Лазар' и 'Трето полувреме'. Висока сум 179 сантиметри, тешка 64 килограми, задоволна сум од својот изглед, но и од успесите на Факултетот, па со самото тоа, јас лично знам колку вредам. Забележав дека на Интернет веднаш се појавија гафови од моите емисии. Кога емисијата оди во живо, нормално е да има гафови, бидејќи кој работи, секако дека понекогаш и ќе згреши. На коментарите гледам како на реклама. Ако не победев во Струмица, никој немаше да ми обрне внимание", ни изјави Деспина.
За убавицата, изборот за мис на Македонија за "Мис глоуб" е првиот избор на убавина на кој се пријавила.
"Еден мој добар пријател, музичар, ме убеди да се пријавам на изборот. Ми дојде како предизвик, па прифатив и ете, победив и се пласирав во финалето, кое со нетрпение го очекувам в сабота, во Дојран", вели Царева. (В.К.)

aj sega koj da i kaze vo lice na sto lici a da ne se navredi :D ha hah ahh
porano da ti bese merak koga biraja za miss sego koja saka moze da bide miss !!!
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
lg.php


688CECA0ED66CA4CBE8D4AB2CC3D9B53.jpg
УБАВИЦАТА ДЕСПИНА ЦАРЕВА, ПО ПОБЕДАТА ВО СТРУМИЦА, СТАНА ТОП-ТЕМА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ
Ми љубоморат
Штипјанката Деспина Царева (20), која победи на полуфиналниот избор за мис на Македонија за "Мис глоуб" во Струмица, вели дека е горда на себе и не реагира на негативните коментари околу нејзините изглед и интелигенција, кои деновиве кружат на социјалните мрежи.
Убавицата, која работи како водителка во регионалната телевизија "Ирис" уште од својата тринаесетта година и е студент на трета година на Правниот факултет во Штип, за себе вели дека е и убава и паметна и дека знае што сака од животот.
"Започнав како девојка која ја чита временската прогноза, за потоа да станам водителка на многу емисии, како, на пример, 'Ајде да се дружиме', 'Утринско будење', 'Американ топ-тен'... Покрај мојот водителски ангажман, се имам појавено и во музички спотови, но и сум дел од екипата во филмовите 'Лазар' и 'Трето полувреме'. Висока сум 179 сантиметри, тешка 64 килограми, задоволна сум од својот изглед, но и од успесите на Факултетот, па со самото тоа, јас лично знам колку вредам. Забележав дека на Интернет веднаш се појавија гафови од моите емисии. Кога емисијата оди во живо, нормално е да има гафови, бидејќи кој работи, секако дека понекогаш и ќе згреши. На коментарите гледам како на реклама. Ако не победев во Струмица, никој немаше да ми обрне внимание", ни изјави Деспина.
За убавицата, изборот за мис на Македонија за "Мис глоуб" е првиот избор на убавина на кој се пријавила.
"Еден мој добар пријател, музичар, ме убеди да се пријавам на изборот. Ми дојде како предизвик, па прифатив и ете, победив и се пласирав во финалето, кое со нетрпение го очекувам в сабота, во Дојран", вели Царева. (В.К.)

aj sega koj da i kaze vo lice na sto lici a da ne se navredi :D ha hah ahh
porano da ti bese merak koga biraja za miss sego koja saka moze da bide miss !!!



Озбилно оваа ни е мис? :eek

повеќе ми личи на транвестит, ама ако (happy)
не сум во тек што се дешавало на социјалните мрежи околу нејзиниот избор, убаво од нејзина страна што се гордее со тоа што е и што постигнала, ама зашто бе мис? кој ја избрал? во темница ли ја бирале? да не ги чукале како бостан тук тук, па добра е оваа, зрела е.

со среќа нека и е...

ама зашто бе? :eek
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
lg.php
aj sega koj da i kaze vo lice na sto lici a da ne se navredi :D ha hah ahh
porano da ti bese merak koga biraja za miss sego koja saka moze da bide miss !!!
Попрво би рекол дека кој ќе фрли повеќе пари, без проблем може да стане мис/мистер.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*, Mameha and Legioner

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
lg.php

688CECA0ED66CA4CBE8D4AB2CC3D9B53.jpg
УБАВИЦАТА ДЕСПИНА ЦАРЕВА, ПО ПОБЕДАТА ВО СТРУМИЦА, СТАНА ТОП-ТЕМА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ
Ми љубоморат
Штипјанката Деспина Царева (20), која победи на полуфиналниот избор за мис на Македонија за "Мис глоуб" во Струмица, вели дека е горда на себе и не реагира на негативните коментари околу нејзините изглед и интелигенција, кои деновиве кружат на социјалните мрежи.
Убавицата, која работи како водителка во регионалната телевизија "Ирис" уште од својата тринаесетта година и е студент на трета година на Правниот факултет во Штип, за себе вели дека е и убава и паметна и дека знае што сака од животот.
"Започнав како девојка која ја чита временската прогноза, за потоа да станам водителка на многу емисии, како, на пример, 'Ајде да се дружиме', 'Утринско будење', 'Американ топ-тен'... Покрај мојот водителски ангажман, се имам појавено и во музички спотови, но и сум дел од екипата во филмовите 'Лазар' и 'Трето полувреме'. Висока сум 179 сантиметри, тешка 64 килограми, задоволна сум од својот изглед, но и од успесите на Факултетот, па со самото тоа, јас лично знам колку вредам. Забележав дека на Интернет веднаш се појавија гафови од моите емисии. Кога емисијата оди во живо, нормално е да има гафови, бидејќи кој работи, секако дека понекогаш и ќе згреши. На коментарите гледам како на реклама. Ако не победев во Струмица, никој немаше да ми обрне внимание", ни изјави Деспина.
За убавицата, изборот за мис на Македонија за "Мис глоуб" е првиот избор на убавина на кој се пријавила.
"Еден мој добар пријател, музичар, ме убеди да се пријавам на изборот. Ми дојде како предизвик, па прифатив и ете, победив и се пласирав во финалето, кое со нетрпение го очекувам в сабота, во Дојран", вели Царева. (В.К.)

aj sega koj da i kaze vo lice na sto lici a da ne se navredi :D ha hah ahh
porano da ti bese merak koga biraja za miss sego koja saka moze da bide miss !!!
Убавицата?????!!!! (facepalm)(puke)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mameha

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Дај бе гасите тија џамије, нели ви заврши Размазан : )))

Сдк двојка hhh мноо ми е смешно овој сдк два, три три ипол
Ама моја Аша се избања у Охридско, еве гу ск е вруќа и мноо ву пада мрежа а и батери лоу ми е цело време. Попрафка или канта
Али ја сам се на пет шес дна осеќаја како сајбер хипик на Гоа полуостроф у рани девеести,кој душеван мир и чилаут ми се деси
толко