Предлози за серии

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Don't Trust the B**** in Apartment 23

Интересна серија,имам гледано само две епизоди и ми беше смешна :D Русокосата ми е ептен згодна можеби и таа така најмногу ми го завлече вниманието. Девојката која ја игра главната улога,се сели во Њујорк кога нејзиниот сон се оствара благодарение на една огромна компанија која ја вработува и и доделува луксузен стан во центарот на градот.Нејзината среќа не трае за долго,веднаш штом започнува со работа,компанијата пропаѓа а станот и е одземен.Таа е принудена да најде нов стан и да бара нова работа.Тука и се скрстуваат патиштата со Клои (The B**** in apartment 23) која станува нејзината нова цимерка.Но Клои има план да и го зеде капарот на секоја нејзина нова цимерка за потоа да ја натера да си замине.Таа е неморална, party девојка, девојка која е психопат (или можеби не) и голема лажга.
не кажа дека уште во првата епизода The B**** ќе се плесне со дечкото на Клои.
Или грешка сум. :zelen
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
не кажа дека уште во првата епизода The B**** ќе се плесне со дечкото на Клои.
Или грешка сум. :zelen

Не не,грешка си.Клои и The B**** е иста личност :D И оваа Џун или Џуни или како и да се преведува името на македонски,ќе се плесне со татко и на Клои :D Колку што гледав јас... ама сето тоа е масло на Клои.Барем тоа се случи во првите 2 епизоди(мислам)шо ги гледав на Foxlife.
ПС:Извинете што не знам како да стаам во спојлер,ама верувам админите ќе го направат како требе.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Не не,грешка си.Клои и The B**** е иста личност :D И оваа Џун или Џуни или како и да се преведува името на македонски,ќе се плесне со татко и на Клои :D Колку што гледав јас... ама сето тоа е масло на Клои.Барем тоа се случи во првите 2 епизоди(мислам)шо ги гледав на Foxlife.
ПС:Извинете што не знам како да стаам во спојлер,ама верувам админите ќе го направат како требе.
Ќе биде и ова што го кажав, веројатно понатака. :zelen Гледав некоја епизода од серијава, ама пред година дена може.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Elementary

ustv_elementary_poster_1.jpg

Шерлок Хоумс во модерно време во Њујорк.
Забелешка: ужасно глуми Џони Ли Милер.
Мене па ужасно ме потсетува на Монк, само што тука типот ми е роботче напумпано со факти. И` фали топлина на серијата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Grey's Anatomy

greys-party.jpg


Доста генијална серија , има 9 сезони засега 10тата се очекува во октомври премиерно. Едноставно ќе навлезете во серијава , во неа има хумор, мистерија, трагедија , на нашки кажано ќе те копка што ќе се деси наредно и нема епизода што е досадна . Ако некој сака да проба да види дали мусе допаѓа убава страна е cucirca.com на неа има многу добри серии за онлајн гледање.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara, Mameha and Slims

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
A Young Doctor's Notebook

a young doctor's notebook.jpg

Кратка телевизиска антологија со 4 епизоди базирани на вистински случки на рускиот доктор Микаил Булгаков. Станува збор за еден тазе дипломиран доктор кој оди на пракса во болница во едно мало село во провинцијата Смоленкс во Русија, во 1917 година. Веднаш по пристигнувањето во болницата започнува неговата макотрпна авантура и обид да се снајде во одбраната професија. Целото негово искуство го пратиме како спомен на докторот во 1934 година и постарата верзија на Булгаков ја игра Џон Хам. Ја изгледав првата епизода и инстантно ме завлече така што ми е жал што се само 4 епизоди и воедно, почнав да истражувам кој бил овој доктор.

 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Луд, збунет-нормален.
По мене најдобрата серија на сите времина. Нема нешто што може повеќе да ме насмее од хуморот на Изет.
По искрен и толку топол предлог од срце не сум дала за ништо како сега за серијава : )
Кој не ја гледал да седне уште од денеска да ја гледа и да ужива во оргиналноста што ја нуди оваа серија: )
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Will & Grace
will-and-grace-will-and-grace-17805335-1675-1289.jpg

Серија е снимана од 1998 до 2006 година е исполнета со хумор помеѓу четворица пријатели ( Will Truman, Grace Adler , Karen Walker and Jack McFarland ) .Will Truman е адвокат и е опседнат со чистење , негова најдобра пријателка Grace Adler која е декоратор, Karen Walker е алкохоличарка која што е мажена за богат човек по име Stanley Walker и Jack McFarland кој што е актер / пејач / танчер и што уште не . Серијата со нејзините 8 сезони е наградена со 16 Еми награди и 83 номинации.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Orphan Black

Orphan Black.jpg

Станува збор за една девојка која ќе биде сведок на самоубиство во метро. Момент пред девојката да се фрли на пругите, тие две ќе се погледнат и Сара, девојката сведок, ќе увиди дека се идентични. Прва реакција после самоубиството ќе и биде грабнување на торбата на идентичната девојка која изврши самоубиство, за да се обиде да ја открие мистеријата во која сосема случајно влезе. Сара ќе отиде во нејзиниот стан и ќе сфати дека има совршена можност да го превземе нејзиниот идентитет, а главна мотивација ќе и бидат 75-те илјади во банка. Но, отткако ќе дознае која е нејзината професија, таа задлабочува во збунувачката мистерија и открива страшни работи.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Да ми предложете некоја хумористична серија во стилот на New girl, HIMYM, The big bang theory и 2broke girls?