Евровизија

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
214
643
Тетово
колку е подобра песнава без завивањето на Есма, иако е ремикс
да пееше сам сигурен сум дека ќе влезеше у финале
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Saladin

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743

Песнава е совршенство. А дечкото... (inlove)
Многу ми е мило шо пееше на мајчин јазик, пошо исландскиот јазик ми е преубав.
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103

Не гледав, ама прочитав дека Данска победила.
Исто на фејсбук ми излезе на news feed дека од 17 држави во втората полуфинална вечер, 16ти сме биле...

Ова мислам дека е најслабиот пласман на Македонија во историјата на Евровизија.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не гледав, ама прочитав дека Данска победила.
Исто на фејсбук ми излезе на news feed дека од 17 држави во втората полуфинална вечер, 16ти сме биле...

Ова мислам дека е најслабиот пласман на Македонија во историјата на Евровизија.
Искрено ако е вистина, ќеф ми е најмногу за Есма, налку нејзиното итака пренадувано его да спласне. Јес да и евровизија не е некоја вау манифестација. Но доволен фактор за циганкава да си земе пензија веќе. Исто интересен факт е со анонимусиве подобри настапи вадиме (освен ХХL) така да време е да сфатиме дека оние поискусните на наша сцена подобро е да ги праќаме на други манифестации а непознатите на ЕУ.
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,927
1,133
некаде во длабочините на темнината
Искрено ако е вистина, ќеф ми е најмногу за Есма, налку нејзиното итака пренадувано его да спласне. Јес да и евровизија не е некоја вау манифестација. Но доволен фактор за циганкава да си земе пензија веќе. Исто интересен факт е со анонимусиве подобри настапи вадиме (освен ХХL) така да време е да сфатиме дека оние поискусните на наша сцена подобро е да ги праќаме на други манифестации а непознатите на ЕУ.
се слагам
луѓе од толку таленти у мак. да не издвоиш еден квалитетен што ќе направи песна
есма бе пер.....баба праќаме на евровизија...глупости у боја ништо повеќе
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
се слагам
луѓе од толку таленти у мак. да не издвоиш еден квалитетен што ќе направи песна
есма бе пер.....баба праќаме на евровизија...глупости у боја ништо повеќе
Абе коа ќе се сетам и бабите си имаат свој позитивен удел... док не отворат уста. Рецимо бабата со тапанот на Молдавската песна во 2005та.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@ and cakar_ulav

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
А ја сабајле у такси на радио слушна дека на Есму ву паднаја притисак и слошало ву се кд видела дека нема да улегнемо у финале
Сфашта еј : ) Па и мене би ми се слошало у тија шалваре и шамију : )))
A тај певачка од Бугарију си га скршила тупан сс ногу, еј за некоју годину можда ке умре некој кд ке види дека нема да улегне у финале. Чисти глупости се дешааф на евровизију
Убао е стфарно да се собереф сфи државе и да избираф најјаку песну, алу по правило еј најсрање песне су увек на Евровизију
Осфен некоју некад, у 10 године 3 песне дали су добри
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
A jaс незнам всушност зошто учествуваме.Се е политика,се...Последните 3-4 години ако се добро секавам не сме влегле во финале...
1-Не знаат да направат песна асална со коерографија.
2-Кога праваат зурли и тапани МОРА да има.
3-Преку цела година се прават убави песни а кога доага време за фестивал сме БРУКИ.

Па зар Лозано нема добри песни?
Ајт.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
A jaс незнам всушност зошто учествуваме.Се е политика,се...Последните 3-4 години ако се добро секавам не сме влегле во финале...
1-Не знаат да направат песна асална со коерографија.
2-Кога праваат зурли и тапани МОРА да има.
3-Преку цела година се прават убави песни а кога доага време за фестивал сме БРУКИ.

Па зар Лозано нема добри песни?
Ајт.
Одамна иам сфатено дека невлегувањето во финална вечер не не` прави ништо полоши од некои од финалните па дури и победниците. Поентата е да не се влезе во финале туку да егзистираме на манифестацијата. Тоа што ние форсираме и силиме да испаднеме во најдобро светло, притоа како нуспојава се појавуваат стресови и трема (се со цел да влеземе во финале нели) е продукт на сите наши неуспеси како квалитетен настап. Еве пример Ѓоко фишфингерот после толку тролања и омаловажувања си отпеа коректно, не се ни замараше многу. И доволно беше. Исто важи и за оние двајцана близнаци.