Сакам да кажам/Сакам да прашам

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
СДК ѕвер си е ѕвер, посебно у скечер .. тоа сум јас да ! :D
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
сакам да имам некоја самовила или робот или било шо да е..да оди да ми направи нешто за јадење,да ми го донесе пред муцки,после тоа да го измие тањирот, да ме облече,да ме дигне у раце и да ме однесе да спијам!! скд дека јас отсекогаш сум била мрза ама у последно време некако ептен станав паразит! :D
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
27
Куманово
СДК:
534352_10200499049376489_31473305_n.jpg
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сонцето си го прави своето.
Прошетка во стариот дел на градот,
многу луѓе,кафич измеѓу рај од графити,
нови графити( дечките си ја завршиле работата),
птички пеат,
деца се смеат,кафето добро,
убаини,
кога секој ден би бил ваков..
Ендорфини без број.
Знаеш што уште лачи ендорфин? Ако се рецкаш со скалпел. Ќе се излачи ендорфин за да коагулира крвта и да ти ги ублажи болките :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
Сдк...Седам ја со Aleksis кај неа дома ,си прајме муабет,кафе,и дојде време да си одам,ѕвонам на такси ми вика типката од таму за 15-20 минути,аааа си викам не ми се чека друго че барам,ѕвонам на друго и од таму 15 -20 минути...Се јавувам на трето и си викам у себе колку и да речат ке чекам...Oд таму пак истата песна 15-20 минути , се изнервирав и викам добро ај,ама у делот на секундата се предомислив и и викам еј еј ,не праќај , и од таму ее Зошто?? Eпа пешки че си одам (facepalm)
Се изглупирав максимално,ама бар се насмеаме слатко :rofl
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Сдк...Седам ја со Aleksis кај неа дома ,си прајме муабет,кафе,и дојде време да си одам,ѕвонам на такси ми вика типката од таму за 15-20 минути,аааа си викам не ми се чека друго че барам,ѕвонам на друго и од таму 15 -20 минути...Се јавувам на трето и си викам у себе колку и да речат ке чекам...Oд таму пак истата песна 15-20 минути , се изнервирав и викам добро ај,ама у делот на секундата се предомислив и и викам еј еј ,не праќај , и од таму ее Зошто?? Eпа пешки че си одам (facepalm)
Се изглупирав максимално,ама бар се насмеаме слатко :rofl
:D епа мора да се каже како че си одиш до дома....како инаку?? цитирам: женскаааа неее,не праќај такси ние пешки че си ојме дома!!! аааааааааааааааа (facepalm) :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mAcIkA and ZmajChe

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Ваков викеееенд не ни сањав дека некогаш ќе доживеам :eek: Многу отракан... Петокот станав касно, накај 4-5 попладне, и си дремевна интернет, си пиев кафе докај 8 негде, станав, се облеков, излегов со 1000че, отидов до центар да го соберам дечко ми 9си купив сигари и мастики, значи имам уште 920 денари) и отидовме на роденден кај вујна ми во еден паб и како демек на по една пијачка, јас испив 5 смирноф и играв со 40 годишњаци меѓу кои и вујко ми ама мрднати, на такви диско песнички од нивно време, од мое, секакви. Требаше да идеме со дечко ми до лептокарија пошто другарка ми не чекаше таму и рековме дека не идеме на Астрал, али ја се начукав и ми се идеше. Накај 1 саат на вујко ми друагче не однесе до железничка за да идеме у Колосеум, таму, на дечко ми, еден преку оградата кај шо се пуши му даде некој спид нешо, ја пошо бев пијана земав иначе немаше, а башка идеш на транс журка :cool: После тоа правевме една буксна пред да влеземе, кога ми дојде екипата од Лептокарија, они си влегоа поштено си платиле 300 денари а јас си се прекачив од таму кај шо се излага на цигара, тој секјурити ме виде ме избаци, после 3 минутки пак се прекачив од истото место, правевме уште 2 буксни пошо се изнајдов со луѓе шо ги знам, на идење накај внатре на еден тип му ги земав наочарките за сонце, свртев еден круг у Колосеум, ја барав другарка ми, и видов дека нема шанси да ја најдам си се качив горе кај ДиЏејот и денсав со уште 3-4 луѓе од кој едниот ми ги зема наочарите и не ми ги врати, а ме знаел типот небитно од каде, дечко ми си отиде коа виде дека неам абер да се симнам :rolleyes: После тоа си запалив цигарче дур си денсав, ни дое секјурити пак и не симна. Се симнав, застанав тука одма, едни дечки ме частеа пиво, после тоа отидов позади негде еден тип исто ме знаел, појма неам од каде, ми дава МДМ онака ми го дава, си го делам по пола со другарка ми, пиеме по едно пиво, јас ја частев (првите и единствени пари шо уствари ги потрошив ја вечерта, пивата беа по 120 едно значи сега имам 680) :zelen Па отидовме кај неа, ја платив такси 120 значи имам уштеее 500 и нешо ситно небитно пак правевме буксна ја едно дете од кај мене шо го упознав вечерта официјално, а цело време уствари го знам... И си дојдов дома у 7 сабајле, у 8 заспав, у 12 станав да ја зимам братучетка ми и другарка и од Тафталиџе да ја носам у центар у некоја работилница за дечиња. У 2 бевме таму, јас си бев на кафица, ги земав у 3 ипол и отидовме у парк, се возевме со малата и со другарка и на количките, јас ко помала од нив, им правев судари, им бегав они ме бркаат, абе фешти, после тоа им купив пирошки, па сладолед и на крај ги испратив, дојде вујна ми да ги земе, јас си се најдов со сите луѓе таму, па почна да врне малкуцка, поседовме уште малку па отидовме кај мене, пиевме пиво, ракија, нескафе се. У парк сите пари ги поебав на децава 500че цело, ама не ми е ама ич, ни тронка криво. И немав пари за искачање, семав само 200, толку имаше мама и отидовме у Лептокарија кај другарка ми кај шо работи, 100 даов на 3 вотки :zelen башка и јадев пица, другар ми ме частеше, па отидовме кај неа, она се нафура нешо си легна и ја и другар ми сами кај неа дома, незгодно ни стана и со отидовме накај маало, парите шо ни останаа заедно шо ги имавме за такси ги даовме :( Седевме кај мене, јадевме и по дома. Денес цел ден спијам, одмарам од дешавкиве, многу се, тек у 5 станав, тек у 10 вечерта доручкував и излегов надвор т.е. кај мене седевме, правевме буксна и кафе, ги испратив нив и јас си отидов кај јебачот од маало :zelen Имам дечко ама зашто го имам?! :^) Абе не се замарам, јас си го сакам мојот црнец, а дететво од маало ми е за задоволување на потребите ама многу си се сакаме и поштуваме :sreken
Аууууууууу голем реферат сум напишала бе, ама не се замарам ако нејќете да го читате, ве оправдувам, јас битно си кажав колку спонтан викенд имав, а јако излезе на крај, мноооогу јако :svirka
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Знаеш што уште лачи ендорфин? Ако се рецкаш со скалпел. Ќе се излачи ендорфин за да коагулира крвта и да ти ги ублажи болките :D
Да,и кога ќе се видиме ако изгледам ко зомби,
изрецкана по раце и нозе,
знај дека сум постанала ендорфин-џанки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo