Сакам да кажам/Сакам да прашам

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Eи Страхотен Аристократеле пријателе : )
Флексоназе му е мајката ; ) И ја сам алергичан и киватичар на полен и траву : ) Доктор вика бољу дувај гу за да не те дуне она тебе
Не озбиљно купи флексоназе спреј за носе и ке немаш гајле, ја последну пролет немаше ич
Поздраф нездраф !
Ма имав некој спреј за нос Тофен па на рецепт ми иде некаде 50 денара,интересно е дека немав ваква алергија освен на домашна прашина и со тек на годините се појави и ваква:eek:
Жан Баптист Грануи :D
(патем ако имаш алергија земи антихистамин, нешто дифенхидрамин :D)
Тој е момакот за истиот збориме ама не можам да го кажам како на филмот со француски нагласок иако ја преферирам книгата:zelen
Ќе идеме утре на доктур ми рече дека чим пукне рана пролет да идам на контрола за да не ме затекне поленот...веќе ме затекна у заседа:)
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
Штотуку прочитав мислење, од една исклучително прекрасна личност, која го има мојот респект од првиот момент на нашата форумска средба, lady_blue
Не ме изненади фактот дека и она дигнала раце. Кога јас мелев, се трудев да објаснам дека со овие распекмезени дечишта, што кога биле мали сакале модератори да бидат ко ќе пораснат, форумов ќе стане место на незадоволство, раздор, иронии, плукање и полека но сигурно напуштање, канти тропаа.
Напуштање од оние кои се форумџии, а не од трагачите на партнери тука, од газолижачите, деноноќните демначи, исполнувачи на норма, палави чавки, недефинирани, изгубени случаеви.
Тие ќе ви седат, оти нив и тоа им е замислата, животната цел, да бидат љубени, авторитетни на некое виртуелно место, зашто да бидеме реални, кога ќе излезат од дома освен лажната самодоверба и надежта дека некој ќе ги примети, не понесуваат друго.

Може да го избришете и ова мое мислење, како што направивте со низа други, со кои се согласија мнозинство форумџии само во замислите на квази модераторите е незамисливо да биде присутно, може да ме банирате, ама болната вистина дека нешто е труло во државата Данска, ќе ви стои на глава. Тоа не ќе да го смените.
Инаку сарказмот е хумор, кој е разбирлив за интелегентни персони.

She се одалечи, lady_blue исто, ShakaZulu одамна, фали уште Saladin и Реми да си спакуваат куферите, и комотно може да си играте детска градинка.

Мака ми е, најсикрено ми е мака што единствените кои вистински уживав да ги читам, да дебатирам, полека се откажуваат.
Додуша и мене повеќе ме нема отколку што ме има, причините се веќе познати и еве уште еднаш горе наведени, ама мање битно.
ОПРАЈТЕ СЕ!
Квантитетот не креира убавина, ами квалитетот.
Пријатно.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
True_Blood одкога замина ти од администрација воведоа две нови правила.

17. Забрането е навлегување во дискусија со администраторите и модераторите за горенаведените точки. Администраторите и модераторите имаат ексклузивно право да го уредуваат „Црнобело форум“ во сооднос со сопствените убедувања и проценки и не се должни да даваат објаснувања ниту да ги оправдуваат своите активности и постапки.
18. Доколку не се согласувате со овие правила, најљубезно ве молиме да не го посетувате овој форум, или да не пишувате мислења на него.

Мене ова не ми изгледа на државата Данска, туку на државата Македонија :D
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
True_Blood одкога замина ти од администрација воведоа две нови правила.

17. Забрането е навлегување во дискусија со администраторите и модераторите за горенаведените точки. Администраторите и модераторите имаат ексклузивно право да го уредуваат „Црнобело форум“ во сооднос со сопствените убедувања и проценки и не се должни да даваат објаснувања ниту да ги оправдуваат своите активности и постапки.
18. Доколку не се согласувате со овие правила, најљубезно ве молиме да не го посетувате овој форум, или да не пишувате мислења на него.

Мене ова не ми изгледа на државата Данска, туку на државата Македонија :D
Што е следно?
Модераторите може да ви испцујат све до трето колено, притоа употребувајќи најбиртијашки и најсочни пцовки, а вие сте должни да им подадете влажно марамче, за пост еба**и активности и со блага насмевка да им кажете фала и браво.
АКо не ви чини, испејте си ја Борјано, Борјанке ради намалување на стрес. |-(

Нека, на крај ќе се фаќа сеир. Тогаш нацрвена, со шешир и ладало ќе седам у прв ред.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Што е следно?
Модераторите може да ви испцујат све до трето колено, притоа употребувајќи најбиртијашки и најсочни пцовки, а вие сте должни да им подадете влажно марамче, за пост еба**и активности и со блага насмевка да им кажете фала и браво.
АКо не ви чини, испејте си ја Борјано, Борјанке ради намалување на стрес. |-(

Нека, на крај ќе се фаќа сеир. Тогаш нацрвена, со шешир и ладало ќе седам у прв ред.
„Ако не ви чини“ би значело „Ако не сте задоволни од пцовката“?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Just Perfect and Lena

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Сакам да прашам некој сајт за бесплатни смс пораки што функционира?
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Сакам да прашам некој сајт за бесплатни смс пораки што функционира?
Сајтот од операторот што го користиш. Можеш да пишуваш по 5 пораки ако си на ВИП, за другите не знам.
А ако имаш па телефон со андроид, што ќе ти е сајт. Вибер и се ти е бесплатно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Aleksis i Arkantos фала на вип сум и кон вип сакам да праќам,не сум знаел за ова,сега ќе се обидам(y)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Штотуку прочитав мислење, од една исклучително прекрасна личност, која го има мојот респект од првиот момент на нашата форумска средба, lady_blue
Не ме изненади фактот дека и она дигнала раце. Кога јас мелев, се трудев да објаснам дека со овие распекмезени дечишта, што кога биле мали сакале модератори да бидат ко ќе пораснат, форумов ќе стане место на незадоволство, раздор, иронии, плукање и полека но сигурно напуштање, канти тропаа.
Напуштање од оние кои се форумџии, а не од трагачите на партнери тука, од газолижачите, деноноќните демначи, исполнувачи на норма, палави чавки, недефинирани, изгубени случаеви.
Тие ќе ви седат, оти нив и тоа им е замислата, животната цел, да бидат љубени, авторитетни на некое виртуелно место, зашто да бидеме реални, кога ќе излезат од дома освен лажната самодоверба и надежта дека некој ќе ги примети, не понесуваат друго.

Може да го избришете и ова мое мислење, како што направивте со низа други, со кои се согласија мнозинство форумџии само во замислите на квази модераторите е незамисливо да биде присутно, може да ме банирате, ама болната вистина дека нешто е труло во државата Данска, ќе ви стои на глава. Тоа не ќе да го смените.
Инаку сарказмот е хумор, кој е разбирлив за интелегентни персони.

She се одалечи, lady_blue исто, ShakaZulu одамна, фали уште Saladin и Реми да си спакуваат куферите, и комотно може да си играте детска градинка.

Мака ми е, најсикрено ми е мака што единствените кои вистински уживав да ги читам, да дебатирам, полека се откажуваат.
Додуша и мене повеќе ме нема отколку што ме има, причините се веќе познати и еве уште еднаш горе наведени, ама мање битно.
ОПРАЈТЕ СЕ!
Квантитетот не креира убавина, ами квалитетот.
Пријатно.

Обично не се замарам и не реплицирам на мрчаторски коментари, но морам да кажам нешто. Смешно е и неферски е да наброиш само 5/6 члена како само тие единствени да се квалитетни и како никои други членови да не допринесуваат за форумот. Едни заминале, едни дошле, па што. Не можеш да очекуваш сите да останат засекогаш. Кој зошто заминал, тоа е негово право.

Многу се прават паметни и солат како да се задржи квалитетот на еден форум, а тие (најчесто) не се ни трудат да допринесат за истиот. Еве мене како член тоа ме тера да го изгасам форумот, кога ќе видам такви исти досадни коментари. Тоа па тоа. Мене тоа ми смета и ми го намалува квалитетот на форумот, од мој аспект, мое око. Па никому ништо, не се откажувам од форумот, барем засега не. Колку сакаат нека продолжат со такви коментари, колку и да ми сметаат и да ме нервираат, тие нема да бидат причината поради која ќе заминам од форумот.