Сакам да кажам/Сакам да прашам

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Иначе јас од прееска сакав друго да кажам, дека ќе одам во факинг Холандија, и тоа во Амстердам, ноу шит, итс фор рииил (smoke) Ај чао пријатно, 3 месеци цел Амстердам на памет ќе го научам, сите клубови, кофи шопови, сите видови на ганенце, сите паркови, музеи, све! Ама и ќе си работам, ќе си бидам поштена на работа, мирна дада, ќе чувам девојче од 3 годинки, бонбона, се си знае, јас сакам дечиња, сегде има да ја шетам, по луна паркови, игротеки, се ќе ја научам, сите најубави работи во животов, сакам деца бе, си ги сакам, срцки ми се (hug) Понекогаш какви комбинации ми излегуваат у животов, едноставно нели, си се сакам себеси многу, многу сум среќна шо сум ваква лудача и што ми текне тоа правам у животот :cool:
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Ама јас те научив почесто да се шверцаш признај! :sreken
Па да де од коа ми го кажа као се вика тој комшијата твој што му го кажуваш името демек си му ќерка:rofl
Само кај тебе има шверцање во дупли автобус да се качиш горе,јас стојам до врата и се спремам за бегање:eek:
Признавам,сакам да не фати некад заедно контрола и да научам како да се вадам (само ме плаши дека ти ќе се извадиш а јас ќе го на.е**м на крај) (worried)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Па да де од коа ми го кажа као се вика тој комшијата твој што му го кажуваш името демек си му ќерка:rofl
Само кај тебе има шверцање во дупли автобус да се качиш горе,јас стојам до врата и се спремам за бегање:eek:
Признавам,сакам да не фати некад заедно контрола и да научам како да се вадам (само ме плаши дека ти ќе се извадиш а јас ќе го на.е**м на крај) (worried)
нема беее, јас сите ги вадам што се со мене, ме знаат веќе сите котролори (facepalm)
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Многу нови членови имаме на форумов,
кои одлично се снаоѓаат по темиве.
Секој ден се повеќе и повеќе.
Но затоа пак некои стари членови исчезнаа и воопшто ги нема.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
32
^Дојдов за да го кажам истото. Драго ми е што е форумов баеги проширен,и се надевам нема повеќето од нив да ги гледаме само кога ќе им биде роденден.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Ќе кажам дека ме уби поленов и тревиве,ми се потрошија капките за нос што ми ги даваа за превенција од алергија и кога шетам сум како Жак-Баптист од книгана Парфем,секој мирис на секое дрво,секоја тревка ја осеќам во носот,страхотно:nah
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ќе кажам дека ме уби поленов и тревиве,ми се потрошија капките за нос што ми ги даваа за превенција од алергија и кога шетам сум како Жак-Баптист од книгана Парфем,секој мирис на секое дрво,секоја тревка ја осеќам во носот,страхотно:nah
Eи Страхотен Аристократеле пријателе : )
Флексоназе му е мајката ; ) И ја сам алергичан и киватичар на полен и траву : ) Доктор вика бољу дувај гу за да не те дуне она тебе
Не озбиљно купи флексоназе спреј за носе и ке немаш гајле, ја последну пролет немаше ич
Поздраф нездраф !
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ќе кажам дека ме уби поленов и тревиве,ми се потрошија капките за нос што ми ги даваа за превенција од алергија и кога шетам сум како Жак-Баптист од книгана Парфем,секој мирис на секое дрво,секоја тревка ја осеќам во носот,страхотно:nah
Жан Баптист Грануи :D
(патем ако имаш алергија земи антихистамин, нешто дифенхидрамин :D)