Сакам да кажам/Сакам да прашам

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Од толку експерти од ракомет , фудбал , кошарка во државава пак имамае никаков успех. Секако ни фалеше Шундовски бе дечки па на нашиве немаше кој јасно да им каже ИДИ ДАВАЈ ГОЛ!
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe and Lena

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Од толку експерти од ракомет , фудбал , кошарка во државава пак имамае никаков успех. Секако ни фалеше Шундовски бе дечки па на нашиве немаше кој јасно да им каже ИДИ ДАВАЈ ГОЛ!
А ти па мислиш поголем експерт си од Шундовски и Обрван заедно. Ако знаеш оди и играј сам подобро против светски шампион. (facepalm)
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Koлку е глупо кога дечкото на "твојата најдобра другарка " ти се јавува и ти вика дека сака да те запознае.
Мислам која е логикава:frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
СДК многу сакам да отидам на концертот на Балашевич, но тешкооо :place
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
СДК ќе ми пишеа казна за седење на клупа горе со нозете, а не за тоа што имаше врав околу нас од сончоглед :sram :D
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Ево га! Стиг`о топол бран од (полу)матурски и апсолвентски слики по интернетов. Јеј, едвај чекам да го видам тој збир од искречени лепојки со погачи, залутани ежиња, легендарната ретка шишка на осмина чело и лошиот фотошоп. Мх!
„Леле, најубата матуранка/апсолвентка. Браво! Честито! МЊАМТС!“ х 5967812, чиниш Нобелова паднала или лек за рак откриле.
Да, матуранка, нели, ко за крај да си ја оправдаме петката по македонски за сите 4 години.
Па ММЕ, ами ако со оваа доказ-слика дека сум станала академски граџанин, не ќарам момак, ќе си ја пуштам Џурџевдан и ќе потонам во шљивовица.
Јас не знам порано како живееле без да споделат со светот нешто толку значајно, мора да било ужасно. :nah
Кога ќе дипломирам (за Х години), ќе си отворам посебен профил за дипломата, оценките во индексот + клише сликата „Јас апсолвент <3“ (да се знае, за секој случај) и ќе ги додавам сите што ги знам, а на профил ќе имам албум со сликата за табло пресликана од мобилен, оригиналната слика и кропната само главата. (inlove)
Онака, не знам дали е полошо ова или дакфејсот. Безлично е, исто ко да гледам политичка кампања.
„Гласајте за најубата матуран(опционално т)ка од Бајловци“, „8мо б vs. 8мо д“, „Да се собереме 50 души и да честитаме дипломирање на Име Презиме“...ова чисто од љубомора оти нас не нè сликаа за полуматура и носев мокасинки со цветчиња што личеа на свенати ташаци. Морам да излечам комплекси некаде.
Кога веќе збориме за сликите, Венцо ми се фаворити, со три научени (д)ефекти од основни youtube туторијали. Од толку ретуширање, треба да воведат наградна игра „Пронајди ја линијата што ја одделува главата од вратот“, а притоа за награда да даваат нови очила, оти старите пукнале од напрегање.
Been there, џоа маслосана кокона сум, и ми стои украсот во трпезарија, чисто да ми се одјадува при поглед врз професионалноста.
Ние пребуквално го сфаќаме она „Сега со дипломата може да се сликаш“, па барем ако не добијам работа, ќе добијам лајкови...а тоа е речиси исто.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Кога веќе збориме за сликите, Венцо ми се фаворити, со три научени (д)ефекти од основни youtube туторијали.
Знам дека ова е тотално небитно, ама ме интересира со овоа Венцо, мислеше на Венцо Дигитал (Куманово)? :rofl