Сакам да кажам/прашам (2 дел)

Статус
Затворена за нови мислења.

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Темава ја отварам за поголема прегледност бидејќи во претходната има премногу мислења и над 1000 страни.Од сега па натаму овде пишувајте ги вашите мислења СДК/СДП а старата ќе ја заклучиме за нови мислења.
За тие што не знаат,темава постои за кратки мислења/прашања за коишто не е потребно да се отвара посебна тема.
П.С. и благодариме на melpomena за предлогот :)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Камо го бе снегот? Веќе понеделник е еве, мина 12. :D
Едвај чекам да го натрупа, да појдам со друштво на некоја чистинка и да тонеме таму по белините. Мх!
А у меџувремену, ништо поубаво од Криминал Мајндс во комбинација со ново, миризливо јорганче и сок од портокал во 1:40 сабајле. Уште да имаше нешто благо, па да си приумрам.

Лажам бе, сакав само прва да оставам мислење во новава тема.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Mozhe da se popravi vo kirilitsa? :D

СДК топ помин со уже друштво, упознав еден топ член од тука, лежерно све на све. Време е да се сузбијат стереотипите, нели? Патем дужам додатен муабет на одреден член, си знае :sreken
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Што убави три исполнети работни дена! (inlove)
Истовремено и исцрпувачки, секој ден по 8+ часа на кампот што се одржуваше на саем, па дома си доаѓав само со мисла насочена кон креветот (на кој и моментално сум си „пеплосан“), но се исплатеше! Ех, дури и ми е криво што заврши, да потраеше уште некој ден...
Едноставно уживам кога сум во друштво на луѓе од сите краеви на светот, па уште и кога јас како толкувач ја пренесувам пораката? Мх, мх, милина, абе прсти да лижеш... :giggle :sreken
Се’ што можам да посакам е да не запрат ваквите денови, и да почнат се’ почесто, освен од лично-исполнувачки, да ми се исплатат и од финансиски аспект, како овојпат. (sun)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic and i_wanna_fly

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Дојди кај мене на работа ке поседиме :D
ајде чекај ме со кафе :wavespin
thumb1_1350141893_21%204ERVE%20ROZI%2089.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena
Статус
Затворена за нови мислења.