Секс - со или без заштита?

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Затоа што сум во долга врска, се случува и без. Но пожелно е кога имаме однос да биде со заштита затоа што сепак ризик постои, а рано ми е за формирање на семејство. Поубаво е без, ама safety firs!
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
27
Куманово
а што мора све мушки да носив кондомче, нели можев женски да пиев тија пилуле малко они да се жртвуев ?
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
А што... Стекнување доверба значи дека он не може никогаш да закачи инфекција или она, сеедно? ........Имам коментар - неќам да споделам. :) Него он топик... Јас заборавив што е кондом а уште не сум трудна... Се прашувам зошто. Не, чекај, знам зошто. Пошто има едно се вика тело и има уште едно се вика вадење пред време и истурање на било кој дел од женското тело по желба :zelen
Може се испукав малце ама јбг
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
32
А што... Стекнување доверба значи дека он не може никогаш да закачи инфекција или она, сеедно? ........Имам коментар - неќам да споделам. :) Него он топик... Јас заборавив што е кондом а уште не сум трудна... Се прашувам зошто. Не, чекај, знам зошто. Пошто има едно се вика тело и има уште едно се вика вадење пред време и истурање на било кој дел од женското тело по желба :zelen
Може се испукав малце ама јбг
Пукај се почесто Скарлетке,занимливо звучи :D