1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
 2. Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 300 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Политички настани во Македонија

Дискусија во форумот 'Политика и политички настани' започната од Altaïr, 24 февруари 2016.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,916
  Допаѓања:
  9,588
  Пол:
  Машки
  Повикување на „ноќ на долгите ножеви“.
  `twas about time кога викав дека на гнидиве апсолутно ништо не им е свето.
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,749
  Допаѓања:
  2,566
  Пол:
  Машки
  Диктаторчето денес на суд за шамарите. Секако судијката ги одбила снимките како доказ, но има сведок кој ќе сведочел. Затоа е најбитно да се донесат тие два закони за Сјо. А овие очајнички потези вчера и денес пред Дик се нешто невидено. Ретардирани индијанци урлаат под изговор дека ја бранат Македонија, значи тие кога поднесуваа 66 приговори на локалните во Центар не беше ништо, сега е незаконски. Глуп народ ама ако, нека се глупираат вака што подолго, следните избори ќе има 100% излезност.
  Уште малку фали, блиску е Шутка!!!
   
  На Londoner му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,916
  Допаѓања:
  9,588
  Пол:
  Машки
  Искрен да сум, ама не знам шо скрена народов толку... Другарства се расипаа од курташак, им кажуваш на таквите да не дискутираат политика со тебе, тие упорно за федерализација, албански фактор, мамичето ќе ни било расплачено. Културно им спушташ за 8 годишна коалиција со терористи, само да ги пецнеш онаму каде што се најконтрадикторни, они па ко запалени мајмуни. И културно на крај, го допиваш кафето, стануваш, одиш на шанк да си платиш сметка и си заминуваш.
   
  На Electra и Altaïr им се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,749
  Допаѓања:
  2,566
  Пол:
  Машки
  Министерот Тодоров или познат како Смрт, прашува дали од Дик имале совест дека ќе прателе во затвор невини луѓе. Море неписмен, ти на душа носиш стотици луѓе лудак еден смрдлив.
   
  На Londoner, Electra, Outrider и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,596
  Допаѓања:
  5,137
  Такви другарства се непотребни, ако некој е до таа мера ретард да верува во такви ствари или до таа мера проститутка да пуши такви небулози, што ќе ти е таков...

  А за другото би било јако да има масакр, орди избезумени хунзи под водство не некаков домољубен чмарољуб да јуришаат на браникот на оф-шор сметките, али нисмо ми те срече...
   
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,749
  Допаѓања:
  2,566
  Пол:
  Машки
  Николае Чаушеску. :)

  Останува уште да го срушиме. Шутка не ти бега!!!
   
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  725
  Пол:
  Машки
  Со оглед на политичките случувања во државата и преговорите кој се во тек за као формирање на влада ќе бидат од корист или сепак опасен ризик ,прашањето ми е дали народот ќе тргне по своето ? :svirka:cool:
   
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,596
  Допаѓања:
  5,137
  Ајмо хунзи и шип/тари ајмо клање, земајте пуканки :kafe
  Here to watch you all suffer. And die.
   
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,596
  Допаѓања:
  5,137
  Уште таа карта им остана за играње, претходната ја потрошија низ Куманово...
   
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  725
  Пол:
  Машки
  Сакам тука да прашам поради тоа дека е пак политика,а во однос на пензиите и оние кој ги зимаат,се работи за дел од оние пензионери кој штрајкуваа во шарената револуција би сакал еве ако се мажи да кажат јавно,еве ние поради тоа што мислиме вака така за оваа влада што ни ги покачи пензиите од 10 на 15 или 20 илјади ние не сакаме такви пари и дека не ве признаваме сакаме да си ја зимаме Бранковата пензија од 8 илјади,дека не ги признаваме и тоа се криминални пари еве се откажуваме...
  Кај се да се откажат ?
   

Сподели: