Tyzee (Тајзи)

Malinna

Староседелец
20 јануари 2014
48
41
1,018
27
Типов не ми е на мета. Премногу клише фрази, ударна дикција што мава в живец... покрај се, песните му се премногу плитки за мој вкус.
Неговиот филм се одбива со мојот... тоа е тоа...

Но ете, и покрај што сите се изјаснија дека не слушаат, јас познавам премногу луѓе што дури и го сакаат. Најголеми фанови му се деца 7-14 години... малите го викаат „ТУЗЕЕ“ :wavespin Му изгледа привлечно... КОЈЗНАЕ!

А што вас ве привлекува да го слушате..? Сигурно има некој што го слуша?
Ихх Сашко,ме навреди. Тајзи е прекрасенн,нз можеби затоа што сум женско
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Имам слушнато неколку негови песни и не се лоши, за преку лето ок си се, но не ми е нешто посебно или па да ми е фаворит.

;)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Јас не дека сум негов фан, но сум слушнал и гледал негови спотови, чисто ме интересирало до каде оди музичката сцена во Македонија, јас му честитам за неговите песни спотови и албумот, зошто во Македонија од музика никој не живее, секој крпи крај со крај, а многу го почитувам што си пее од срце и душа за љубовта и песните и ги посветува на неговата сакана, епа секоја чест дечко, ама мора одма да се исхејта што и да исапдне од нашава држава удри му хејт одма, така ќе беше и со Даниел Кајмаковски да не се појавеше на Икс Фактор, да имаше предходно отворена тема овде за него, ќе беше никој и ништо...
Сума сумару некој работи и се труди да направи нешто.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Еден од оние пеачи од кои ми се ежи коса на глава заради неговиот иритирачки глас... Секоја чест за оние кои можат да поднесат таква боја на глас повеке од 2 минути.
 
M

Matt Berninger

Гостин
Ја у маало сум познат дека со шамар можам умник да извадам. Него би го рашамарал секако, пошо ум-ници нема евидентно.