True detective

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Баш у истиов момент прочитав на друго место за датата. Се надевам нема да ја заборавиме случајно до тогаш. :zelen Али барем ќе има што да се гледа преку лето.
Изгледа за да не се поклопува со GOT па затоа дури во јуни, таман едната завршува и почнува оваа ама сепак многу има за чекање. :)
Нешто иначе за актерската екипа која ќе биде има или не се знае уште?
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Не ме воодушеви серијата но уживав во глумата на М.М. и Вуди. Ретко се гледаат двајца такви актери во тв серија, мора некој некому да должел дебела услуга.

Втора сезона ја загледав првата епизода но морав да прекинам поради обвраки. Ми делуваше многу конфузно и неповрзано. Ќе и дадам втора шанса.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не ме воодушеви серијата но уживав во глумата на М.М. и Вуди. Ретко се гледаат двајца такви актери во тв серија, мора некој некому да должел дебела услуга.

Втора сезона ја загледав првата епизода но морав да прекинам поради обвраки. Ми делуваше многу конфузно и неповрзано. Ќе и дадам втора шанса.
Чим викаш конфузно почнува, јас би почекал минимум до пола сезона да излезе за да можам да поврзам точки побрзо и да ми биде интересно. Пошо обратно би било глупо да чекам секое искачање на епизода. Тру детектив е серија која се гледа во еден здив, инаку со чекањето би делувало конфузно.
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Мислев ќе ги изгледам овие две епизоди што ми се симнати па ќе решам дали понатаму ќе гледам или нема да губам време.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не ме воодушеви серијата но уживав во глумата на М.М. и Вуди. Ретко се гледаат двајца такви актери во тв серија, мора некој некому да должел дебела услуга.

Втора сезона ја загледав првата епизода но морав да прекинам поради обвраки. Ми делуваше многу конфузно и неповрзано. Ќе и дадам втора шанса.
Не и давај втора шанса.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Премногу оставиле на Меконахи да ја `извади` серијата пошто си има одредена конфузија во сценариото, добра атмосфера само што можноста убер-генијалец како тој ликот шо го игра Меконахи да работи како цајкански инспектор е малку веројатна...па уште и во забаталена вукојебина...
Единствено таа песната од саундракот е ненормално добра (far from any road или така нешто...)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Премногу оставиле на Меконахи да ја `извади` серијата пошто си има одредена конфузија во сценариото, добра атмосфера само што можноста убер-генијалец како тој ликот шо го игра Меконахи да работи како цајкански инспектор е малку веројатна...па уште и во забаталена вукојебина...
Единствено таа песната од саундракот е ненормално добра (far from any road или така нешто...)

Е добра е стварно. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ја гледа некој серијава? Многу ја зборуваат дека после катасрофалниот старт, понатаму била многу јака.