1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

True detective

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од MissChievous, 2 февруари 2014.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  True Detective

  True Detective.jpg

  Man is the cruelest animal. Двајца детективи стануваат партнери 2 недели пред првото убиство на серискиот убиец од Луизијана, кого ќе го бараат во наредните 17 години. ОДЛИЧНА криминалистична драматична серија со уште поодличните Matthew McConaughey и Woody Harrelson. Ууууууу премногу ми се допаѓа оваа серија!  П.С. Хоуп* Знам дека сакаш вакви тематики, ЕПТЕН ти ја препорачувам серијава да ја ѕирнеш, сега за сега има 3 епизоди само.
   
  На Marijaaa, Saladin, Electra и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Читав за серијава пред да излезат епизодиве, и таман ги спуштив ми цркна комјутерот. Да се средам со нов одма почнувам со гледање. Очекувам многу од серијава, па ќе видиме.
   
  На steppenwolf и MissChievous им се допаѓа ова.
 3. steppenwolf

  steppenwolf Староседелец

  Зачленет на:
  12 декември 2012
  Мислења:
  335
  Допаѓања:
  489
  За True Detective ја посетив темава, но гледам пред мене пишале. Како и да е, најтопло им ја препорачувам на сите фанови на криминалистички серии. До сега се излезени само 3 епизоди, но веќе има потенцијал да стане една од моите омилени серии. Ќе видиме како ќе се одвива дејството понатаму, сега за сега е фантастична во секој поглед.

   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Што се се исподеси на последнава епизода од True Detective... едно време се изгубив во дејствието дур да сфатам за кој што прават муабет, ама акцијата на крајот беше прејјака. Глумата на Метју е неверојатна, гарант зима оскар годинава.
   
 5. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Јас ја завршив четврта.Нели мислиш дека малку зезнаа со моторџииве?Некако ми е нафрлено и некако неприродно?
   
 6. Feline

  Feline Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2014
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  12
  Cary Jojo fucking Fukunaga!

  [​IMG]

  Метју и Вуди совршени. Ќе ја сјебат наредната сезона со нови глумци.
  Мишел Монаган позната ми е од Gone Baby Gone со Кејси Афлек. И во тој филм ми имаше ваква некоја слична улога.
  Сега за сега, најдобра четврта епизода, посебно последниот пет минутен кадар.

  Што прогнозирате? Кој е убиецот?
   
  #6 Feline, 24 февруари 2014
  Последна промена: 24 февруари 2014
 7. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Зашто да ја сјебат?
  Можда ќе бидат пак некои добри,HBO се топ за серии (сопранови ми се омилени)
  Јас не знам дали можеме да прогнозираме за убиецот бидејќи не знам дали е веќе познат и го имало до сеа или ќе избацат сасвим некој што до сега не играл во серијата.
   
 8. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Гледам повеќе обожаватели има на серијава, па ви ги собрав мислењата од темите и ги сместив во една. Продолжете тука да си коментирате за серијата, се надевам и јас за брзо ќе ви се придружам :)
   
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Feline

  Feline Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2014
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  12
  Овие двајца ми имаат посебна хемија и не знам која замена би им била достојна. Еве сега читам на интернет некои можни интересни комбинации:
  Tom Hanks and Paul Dano
  Casey Affleck and Joaquin Phoenix
  Giancarlo Esposito and Christian Bale

  Sam Rockwell and Michael Fassbender

  Ова дефинитивно не може да се прогнозира. Останува да чекаме втора сезона.
  Инаку убиецот 99.91% се има појавено до сеа зашто остануваат уште две епизоди до крај. :franticКрајот ќе биде скроз тапа ако си во право. :nah
   
  #9 Feline, 24 февруари 2014
  Последна промена: 24 февруари 2014
 10. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  завршена ли е прва сезона ?
  инаку у втора ке има женски детектив
   

Сподели: