Skopje City Mall

Eva

Староседелец
19 февруари 2012
107
100
1,043
Јас едвај чекам (happy) да одам на шооопингг. Конечно нешто и кај нас :rolleyes
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: zombie#

zombie#

Полноправен Член
11 април 2012
72
65
18
28
КОНЕЧНО нешто нормално и кај нас!
Едвај чекам значит да се отворит ова. Ко ќе се отворит можда и таму веќе нашкола ќе сум така да нон-стоп ќе си одам. (happy)
Иначе не знам дали знаете ама ова не е целосниот објект шо ќе се гради. Позади ова ќе има и 4 четириесеткатници секоја со свој базен, фитнес центар, соба за пинг-понг, сквош , кино и шо уште не. Јас бев на саемот и имаја штанд овие (турска фирма е иначе) , имаше макета и преубаво ќе е да ви кажам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Eva

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
И мене ме интересира што и како ќе биде, иначе работите на терен не ми изгледаат како да ќе биде готов до Септември, ама ќе видиме сеа... :)
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
ќе има ЗАРА
ќе нема Н&М....
ќе има кино..со повеќе кино сали....
нема нешто екстра марки кој знае што да донесат...
али нај битно за нас е како ќе бидат цените...
Во другите држави на попуст можеш за по три или пет евра да купуваш добра роба,
а кај нас и на попуст и пак скапо е....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Mitre na Lenka

Полноправен Член
5 јуни 2012
32
28
18
Vo zemjata na Ovcite!
најголем синџир на супермаркети во Европа...Француски е иначе..
па схто ако е
Carrefour



...и веро беше , па рамстор,..ама , во нив ништо посебно не мозеш да купиш што го нема во ,,македонските,, продавници !

...кога првпат се појави веро, мислев дека во него ке мозеш да купиш во најголем дел од европа увезени ствари а, тоа...80% се некои македонски ,....смоки,...грицки...наполитанки...бисквити..alvi...па и чоколадi.....во убава шарена амбалажа а внатре,..да ти се слоши од тоа што го има , особено ако изедеш повекје одеднаш....