Skopje City Mall

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Многу ме радува ова да ви кажам, еден трговски поблиску :)
Мислам дека отварањето на овој трговски ќе ги испразни Рамстор и ГТЦ!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Да особено во БИТОЛА...немаме ни еден :p :(

Епа го форсираат Скопје многу. Иначе треба да се гради трговски од ваков тип и во Битола, Берово итн....јас сум многу ЗА, за тој потег.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Само што почнаа муабети (од архитекти) дека нема крајниот изглед да биде ваков ко на сликиве, од проста причина што сакале да уштедат на материјали
Ко и сви остали капиталисти. И после неквалитетна градба била, мајстори што гу градиле биле криви, овј бија крив, онј бија крив...
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Ко и сви остали капиталисти. И после неквалитетна градба била, мајстори што гу градиле биле криви, овј бија крив, онј бија крив...

Мајсторите се увек тешки преваранти посебно ако те видат дека не се разбираш, ама тоа е по дома ако ти работат, а на вакви големи проекти не може да се они криви, пошто работат како што ќе им наложат архитектите и проектантите :D
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Мајсторите се увек тешки преваранти посебно ако те видат дека не се разбираш, ама тоа е по дома ако ти работат, а на вакви големи проекти не може да се они криви, пошто работат како што ќе им наложат архитектите и проектантите :D
Епа тоа ти викам. Овие им наложуваат, а после кривицата ја префрлаат на нив. :)
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Гледам дека разговарате околу мајстори и архитекти па би сакал да кажам 2-3 збора.
Мајстор (маалска пијаница што научил да глетува од неговиот покоен дедо за време на прва светска војна) и мајстор професионалец има голема разлика.
Кога се работи на голем објект тука најголеми предузимачи се Бетон, Акустик Дизајн, Про Инг, Коинг итн итн.Сите тие бар до сега располагаат со најдобрите мајстори (електричари, гипсари, молери, армирачи, архитекти итн итн).
Околу тоа што сакаат да штедат, не знам колку е вистина колку не е но не секогаш еден проект се задржува на првобитниот изглед.Постојано од ден во ден проектот се изменува, дополнува одзема и слично.Можеби идеално решение било токму сегашното а не првобитното решение.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: tehnog