1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Skopje City Mall

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од Marick14, 22 март 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Skopje City Mall ги отвора вратите во септември

  Трговскиот центар кој моментално е во изградба во Карпош 4, Skopje City Mall е најавено дека ќе се отвори во септември оваа година, а во интервју за Капитал, директорот на компанијата-инвеститор Балфин МК, Питер Ворден, вели дека овој центар ќе донесе сосема ново шопинг искуство.
  Во Skopje City Mall ќе има 150 нови продавници, 24 нови брендови, хипермаркет од 4.000 метри квадратни, со кој ќе раководи меѓународен бренд (се шпекулира дека тоа ќе биде Карфур), 3D кино комплекс, како и многу други содржини.
  Наскоро ќе се откријат брендовите кои ќе бидат дел од Skopje City Mall, а засега кружат информации за Зара, Бершка, Маркс и Спенсер, Геп, Старбакс, и други.

  02.jpg
  skopje_city_mall_03.jpg skopje_city_mall_04.jpg skopje_city_mall_05.jpg skopje_city_mall_06.jpg
   
  На Elena, Hip.Hop_MKD, 4FUN и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  На Elena, smeker, КрисТина К. и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Изгледа добро, ако се нема пари, барем за windowshopping и за на кафе. :kafe
  Иначе, што е Карфур?
   
 4. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  Ако се има пари и за кафе :pusi
   
  На Nikola му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  најголем синџир на супермаркети во Европа...Француски е иначе..
   
  На JaMi, Marick14 и DarkPassenger им се допаѓа ова.
 6. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Јако ке биде и све тоа...само уште некој денар повеке да се врти и супер :)
   
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Веруј, во Керфур сум бил во странство и се многу добри. Иначе има и добра страна ова со Трговскиот. Отварање на повеќе работни места, а и искористување на празниот простор.
   
  На 4FUN, Sugar, Мила К. и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  Супер е ... малку ми личи на грчкиот Космо
   
  На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  тооооооо !!! обожаам нови места : ) шопинг шетња, кафе лаф : )
   
  На Foxboro и Nikola им се допаѓа ова.
 10. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Само што почнаа муабети (од архитекти) дека нема крајниот изглед да биде ваков ко на сликиве, од проста причина што сакале да уштедат на материјали
   

Сподели: