1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Skopje City Mall

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од Marick14, 22 март 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  сега и никогаш повеќе?!:^)
   
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  нема гајле кај и да е ќе бидам во можност да го видам каталогот :)
   
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Али сите што се испорадуваа на Зара, нека ги видат цените. Нормално зара си има солени цени, ама ова е претерано, споредете цена на било кое парче облека со цената на истото парче во гејлада, шпанија или не знам таму кои се опции ги дава, ќе видите дека со цените поштено не сечат од 10 до 40 евра... и после кога ќе дојде време за попусти (ако воопшто дојде), ќе ги стават реалните и македончето пак ќе се си плати најскапо. Али затоа зара во солун има реални попусти кај што парче од 60 евра се наоѓа за 15-20... Врти сучи, пофтино пак испаѓа да се иде до солун да се фатат попустите во зара...
   
 4. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Добро шо е финтава со тоалетните, не сум јас во тек, поефтини са, гратис ги даваат, дека само за нив се мрчит?
  Инаку јас бев денеска, онака набрзина, влегов во 2-3 продавници, солекни цени, ама најинтересен момент беше кога во Бершка снема струја па така некои 10 минути не` затворија во продавницата.:giggle
   
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Тоалет папирот 16 парчиња е 50че, ваљда затоа. (wasntme)
   
 6. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Готово, јасно е.
   
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  иииииииии Скопјани и сите други го посетифте City Mall како еее ???:sreken
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Бев. У реду е.
  Најмногу ми се допаѓа поради продавницата на Pull & Bear, конечно отворија. Уште Forever 21 да ми отворат... (wasntme)
  Едвај чекам да се отвори King Burger! Уба'јни.
  Не е лошо ни Carrefour, има се и сешто. Добри цени. Има по некој нов производ, колку за промена.
  Се на се, завршиле добра работа со трговскиот.
   
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Во "Skopje City Mall" првиот ден се продадени 5 шлепери тоалетна хартија..
  СЕ ПОСРАВМЕ од среќа!!!:D
   
  На DarkPassenger и Saladin им се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Иначе, 500 000 посетители имало до сега...
   
  На Hkakashi и JaMi им се допаѓа ова.

Сподели: