Skopje City Mall

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Всушност не можам. Само што сфатив дека мобилниот не ми е со мене. А картичката од апаратот ја позајмив. Ама ќе пробам со апаратот ако прифаќа барем една две.
нема гајле кај и да е ќе бидам во можност да го видам каталогот :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Али сите што се испорадуваа на Зара, нека ги видат цените. Нормално зара си има солени цени, ама ова е претерано, споредете цена на било кое парче облека со цената на истото парче во гејлада, шпанија или не знам таму кои се опции ги дава, ќе видите дека со цените поштено не сечат од 10 до 40 евра... и после кога ќе дојде време за попусти (ако воопшто дојде), ќе ги стават реалните и македончето пак ќе се си плати најскапо. Али затоа зара во солун има реални попусти кај што парче од 60 евра се наоѓа за 15-20... Врти сучи, пофтино пак испаѓа да се иде до солун да се фатат попустите во зара...
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Добро шо е финтава со тоалетните, не сум јас во тек, поефтини са, гратис ги даваат, дека само за нив се мрчит?
Инаку јас бев денеска, онака набрзина, влегов во 2-3 продавници, солекни цени, ама најинтересен момент беше кога во Бершка снема струја па така некои 10 минути не` затворија во продавницата.:giggle
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Добро шо е финтава со тоалетните, не сум јас во тек, поефтини са, гратис ги даваат, дека само за нив се мрчит?
Инаку јас бев денеска, онака набрзина, влегов во 2-3 продавници, солекни цени, ама најинтересен момент беше кога во Бершка снема струја па така некои 10 минути не` затворија во продавницата.:giggle

Тоалет папирот 16 парчиња е 50че, ваљда затоа. (wasntme)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Бев. У реду е.
Најмногу ми се допаѓа поради продавницата на Pull & Bear, конечно отворија. Уште Forever 21 да ми отворат... (wasntme)
Едвај чекам да се отвори King Burger! Уба'јни.
Не е лошо ни Carrefour, има се и сешто. Добри цени. Има по некој нов производ, колку за промена.
Се на се, завршиле добра работа со трговскиот.