Rock'n'Roll катче

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco


Еди Кохран, некој подправец на рнр кој се викал рокабили, едноставни песнички со заразен бекбит, can`t say why but this songs always bring a smile to my face :biggrin

Самтинг елс е правена кавер и од пистолси меѓу другите, а се претпоставува дека постојат абориџини во аустралскиот аутбек кои не ја имаат обработено...

Штета шо дечкото загинал на неполни 22 :( could have been bigger than Elvis...
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
732
798
1,103
Јас како голем фан на Rock'n'Roll и Метал музиката ... ќе започнам со еден од моите омилени бендови од овој стил на музика ;)

 
  • Like
Реакции: cakar_ulav and BadBoy007

Devil`s Octave

Нов член
10 јануари 2016
5
2
3
37
Има ли активни рок бендови низ Македонијава или слабо.........не мислам на комерцијалисти туку на авторски
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,566
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
еве нешто ново
има многу само неможат да се истакнат пошто имаме сцена како што преовладуваат децки песнички за на златно славече али за возрасни е ова
Има ли активни рок бендови низ Македонијава или слабо.........не мислам на комерцијалисти туку на авторски
 
  • Like
Реакции: axokjart

axokjart

Истакнат Член
18 август 2017
14
3
103
20
еве нешто ново
има многу само неможат да се истакнат пошто имаме сцена како што преовладуваат децки песнички за на златно славече али за возрасни е ова
Не е нова ама предобра ми е , т.е. не е многу стара но сепак .

Sent from my SM-C9000 using Tapatalk
 

axokjart

Истакнат Член
18 август 2017
14
3
103
20
Ме интересира дали од поновите генерации има некој кој слуша рок / метал ? Мислење ?

Sent from my SM-C9000 using Tapatalk