1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Rock'n'Roll катче

Дискусија во форумот 'Музика' започната од cakar_ulav, 22 февруари 2012.

 1. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  да ставиме нешто и тука :)


   
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Еди Кохран, некој подправец на рнр кој се викал рокабили, едноставни песнички со заразен бекбит, can`t say why but this songs always bring a smile to my face :biggrin

  Самтинг елс е правена кавер и од пистолси меѓу другите, а се претпоставува дека постојат абориџини во аустралскиот аутбек кои не ја имаат обработено...

  Штета шо дечкото загинал на неполни 22 :( could have been bigger than Elvis...
   
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
 4. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536

  Песниште!
   
 5. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Староседелец

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  798
  Јас како голем фан на Rock'n'Roll и Метал музиката ... ќе започнам со еден од моите омилени бендови од овој стил на музика ;)

   
  На cakar_ulav и BadBoy007 им се допаѓа ова.
 6. Devil`s Octave

  Devil`s Octave Нов член

  Зачленет на:
  10 јануари 2016
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  2
  Има ли активни рок бендови низ Македонијава или слабо.........не мислам на комерцијалисти туку на авторски
   
 7. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
 8. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  еве нешто ново
  има многу само неможат да се истакнат пошто имаме сцена како што преовладуваат децки песнички за на златно славече али за возрасни е ова   
  На axokjart му/ѝ се допаѓа ова.
 9. axokjart

  axokjart Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 август 2017
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  3

  Не е нова ама предобра ми е , т.е. не е многу стара но сепак .

  Sent from my SM-C9000 using Tapatalk
   
 10. axokjart

  axokjart Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 август 2017
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  3
  Ме интересира дали од поновите генерации има некој кој слуша рок / метал ? Мислење ?

  Sent from my SM-C9000 using Tapatalk
   

Сподели: