Ravenswood

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Тууу а таман се мислев да ја почнам серијава... Луѓе немојте вака, пишете спојлер.
Извини Саладин,ама пошо никој не коментираше и мислев никој не ја гледа.Многу е добра серијата гледај а,а ако можиш стави ги тие работи во спојлери пошо си модератор :( И да,те чекаме со коментар откако ќе почниш да ја гледаш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: dreamydreamer

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Тууу а таман се мислев да ја почнам серијава... Луѓе немојте вака, пишете спојлер.
Мислам дека dreamydreamer ќе се сложи со мене,ништо не одадовме,само дававме теории за серијата што мислиме дека ќе се случи.А тоа не е забрането,колку што знам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: dreamydreamer

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Го ставив само копираното како ќе се движи серијата, во спојлер. Слободно продолжете со дискусијата до каде застанавте.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
dreamydreamer само што прочитав и пресреќен сум (ти може ќе се разочараш ради горе тоа што си го пишала) али Ashley Benson се враќа во Ravenswood. Јупиииии!! :sreken Сто илјади причини плус да се гледа Ravenswood. Ма ајде нека ја стават главна улога и во Ravenswood, толку ја сакам (inlove) Иначе еве ти што ќе се дешавало во таа епизода (чинам последна од првата сезона),ако те интересира ѕирни,ако сакаш да биде изненадување не ѕиркај :giggle
Caleb finally has to clue Hanna in to some of what has been happening in Ravenswood when she shows up demanding to speak to Miranda about “stealing” him away. Luke and Olivia finally learn what really happened to their father and who was responsible. With the walls closing in around him, Dillon makes a drastic move.
And when Remy goes missing, the rest of “The Five” are desperate to rescue her, leading to an intense showdown with everyone’s lives in peril.

Еве додека ја снимат епизодата како било (happy) Уф,колку ја сакам!
1002000_666740450037696_1434189295_n.jpg
 

dreamydreamer

Староседелец
11 октомври 2012
38
47
1,018
Од PLL мене Хана ми е омилен лик , иако звучи чудно, и покрај тоа што Миранда и Кејлеб ми одговараат:D Така да мило ми е што ќе ја гледаме и тука:)
И едвај чекам да откријам кој стварно го убил таткото на Оливија и Лук.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Еј Дрими,ја изгледа новата епизода? Сега пријателчињата си добија уште еден непријател плус. Значи како ме вади од памет последниве епизоди Оливија, се понаша баш како типична напалена тинејџерка. Никој не сака да слуша, се нешто нејзе и изгледа невозможно и нема шанси да е тоа така. Абе ако Лук и Реми не откријат сами нешто што се случува, овие другиве така ќе талкат у место. Го ѕирна трејлерот за Along Came a Spider? Ама глуп наслов на епизодата, али видеото ветува доста акција :) И првиот училишен ден на Кејлеб. Сигурно пак ќе се закачи со професорот,кој според тоа што така му ја драпна таа книгата од раце, го праве сомнителен. И преголемата грижа за Оливија и Лук ... сомнително, сомнително.
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Јас пак не ја гледав Слатки мали лажливки, ко демек била поврзана со оваа серија.
Мислам нема врска, баш е разбирлива и како сосема нова приказна..Вреди да се изгледа :))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Јас пак не ја гледав Слатки мали лажливки, ко демек била поврзана со оваа серија.
Мислам нема врска, баш е разбирлива и како сосема нова приказна..Вреди да се изгледа :))
Оууу,welcome to the club :giggle
И да,не е поврзана со PLL така да може да се гледа и ако другава не се гледа.
Промо за Along Came a Spider
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

dreamydreamer

Староседелец
11 октомври 2012
38
47
1,018
Koнечно ја изгледав последнава епизода, и не ми беше ништо посебно, по малку досадна.
Единствено поинтересно нешто што открија покрај тоа со ножот е и тоа што Реми цртала цртежи во сон, кога имала 8 години, што значи приказнава оди way way back.И да, знаев дека Дилон е замешан(think)
Инаку Реми почна да ми станува омилен лик.Во секој случај го очекувам големото финале и промово за нареднава епизода е ветувачко, па ќе видиме:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Koнечно ја изгледав последнава епизода, и не ми беше ништо посебно, по малку досадна.
Единствено поинтересно нешто што открија покрај тоа со ножот е и тоа што Реми цртала цртежи во сон, кога имала 8 години, што значи приказнава оди way way back.И да, знаев дека Дилон е замешан(think)
Инаку Реми почна да ми станува омилен лик.Во секој случај го очекувам големото финале и промово за нареднава епизода е ветувачко, па ќе видиме:)
Ејј,како не беше интересна епизодава? Умот ми се замати од тоа колку беше долг плакарот низ кој трчаа Реми и Миранда :D Плус, не ти изгледаше сомнително тоа што професорот не им даваше да ја прочитаат книгата? Се обложувам дека во неа има нешто за пактот, ако ништо друго барем нешто со кое ќе дознаеме повеќе за односот Карла-Беатриз-Миранда. Али едвај чекам да го видам новото училиште и баш ме интересира како Кејлеб ќе се снајде таму. Ти велам професорот ми е многу сомнителен,да не заборавиме дека тој беше причината на некој начин за бакнежот помеѓу Тес и Лук. А ако претпоставката дека Тес е вмешана е точна, само поврзи си ги работите. Иии да,го ѕирна промото? Не сакам да верувам дека личноста што ја држеше Рејмонд за раце и на која и нудеше помош е Рејчел :( Нека ја остават веќе на мира!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: dreamydreamer