Ravenswood

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ravenswood е хорор-мистерија во која животите на пет тинејџери - Кејлеб, Миранда, Лук, Оливија, Реми - се менуваат од корен кога тие стануваат дел од проклетството кое се шири во градот со генерации.
Серијата е спин оф на Pretty Little Liars,но ве уверувам дека можат да ја гледат и оние кои не ја гледат PLL. Еве на пример јас ја почнав сосем случајно, братучетка ми ме замоли да ја гледам со неа демек многу била страшна па ајде ќе гледаме. Колку што сфатив работата е само во тоа што Кејлеб е уште во врска со Хана и имаат заеднички сцени во Ravenswood. Ми се допаѓа изборот на актери,како се опишани нивните карактери и како се доловени. Едни од поомилените карактери ми се Оливија,чичко и на Миранда - Рејмонд, мајката на Оливија и Лук- Рејчел (ух само колку сакам да ги видам заедно со Рејмонд, многу јак пар ми се :)) . Првата сезона е составена од десет епизоди, пет се веќе излезени а останатите пет ќе почнат да се емитуваат од 7-ми овој месец (уште четири дена јее). Препорачувам!!
ПС: Kitty и Змејче вие како мои пријатели и големи љубители на хорор-трилери ве замолувам да и дадете шанса на серијава па да коментираме низ темава околу дешавките.

ABC-Family-Ravenswood-Miranda.jpg
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Интересно изгледа...Никогаш не сум гледала Pretty Little Liars, а и не планирам. Но, мислам дека ќе и дадам шанса на серијата.
И да и дадеш.Ако сеуште се двоумиш,еве ти трејлер па може ќе те заинтересира повеќе.И да,те чекам со коментар откако ќе почниш да ја гледаш :)

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Ај баш ќе симнам некоја епизода па ќе видам како ќе ми биде интересна.
Обично од првата епизода ми зависи се. Се надевам дека ќе ми привлечи внимание и ќе има за што да разговараме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ај баш ќе симнам некоја епизода па ќе видам како ќе ми биде интересна.
Обично од првата епизода ми зависи се. Се надевам дека ќе ми привлечи внимание и ќе има за што да разговараме.
Баш ме интересира мислење на експерт :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

dreamydreamer

Староседелец
11 октомври 2012
38
47
1,018
Јас си ја гледам Pretty Little Liars па од таму и некако имав желба да ја почнам серијава, иако и нема некоја голема поврзаност помеѓу двете серии.Е сега според мој вкус серијава е супер, си има доволно хорор/трилер елементи, и убаво се развива приказната за ,,проклетството''.Инаку баш ме заинтересира промото за наредната епизода [
] и ме интересира дали стварно нешто ќе и се деси на Реми.Инаку омилен лик ми е Миранда, и многу ми одговараат со Кејлеб.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Јас си ја гледам Pretty Little Liars па од таму и некако имав желба да ја почнам серијава, иако и нема некоја голема поврзаност помеѓу двете серии.Е сега според мој вкус серијава е супер, си има доволно хорор/трилер елементи, и убаво се развива приказната за ,,проклетството''.Инаку баш ме заинтересира промото за наредната епизода [
] и ме интересира дали стварно нешто ќе и се деси на Реми.Инаку омилен лик ми е Миранда, и многу ми одговараат со Кејлеб.
Алелуја,некој да дојде да причамо о Ravenswood-у :giggle Иначе шо мислиш според новиве гласини,мислиш дек Тес има некаква врска со пактот? А човече Дилон ми оде на нерви, не можам да верувам дека Оливија спиеше со него.Само се надевам дека искрено ја сака па нема да ја повреде.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: dreamydreamer

dreamydreamer

Староседелец
11 октомври 2012
38
47
1,018
Алелуја,некој да дојде да причамо о Ravenswood-у :giggle Иначе шо мислиш според новиве гласини,мислиш дек Тес има некаква врска со пактот? А човече Дилон ми оде на нерви, не можам да верувам дека Оливија спиеше со него.Само се надевам дека искрено ја сака па нема да ја повреде.


Искрено не знам дали Тес е замешана,aма мислам дека нејзиниот бивши е некако замешан, тој што го удри со кола.И да Дилон ми е крајно антипатичен и многу сомнителен, посебно со тоа малото девојче[ѓавол или што и да е(wasntme) ]
large.png

Инаку случајно налетав на интернет што ќе се случува во наредните епизоди:

Nicole Gale Anderson promised us that one of the biggest Ravenswood secrets will be revealed but we might have to wait a little longer then we’d like. We all know that something is totally up with Dylan and he’s somehow connected to Max, the little demon child from hell. Anderson reveals that it will take our five teens “a while” before they discover Dylan’s secrets. “They don’t really catch on until the last episode,” she admitted. ‘I know, as savvy as they are, it’ll take them a while with that one.’
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Искрено не знам дали Тес е замешана,aма мислам дека нејзиниот бивши е некако замешан, тој што го удри со кола.И да Дилон ми е крајно антипатичен и многу сомнителен, посебно со тоа малото девојче[ѓавол или што и да е(wasntme) ]

Инаку случајно налетав на интернет што ќе се случува во наредните епизоди:

Nicole Gale Anderson promised us that one of the biggest Ravenswood secrets will be revealed but we might have to wait a little longer then we’d like. We all know that something is totally up with Dylan and he’s somehow connected to Max, the little demon child from hell. Anderson reveals that it will take our five teens “a while” before they discover Dylan’s secrets. “They don’t really catch on until the last episode,” she admitted. ‘I know, as savvy as they are, it’ll take them a while with that one.’

Русото девојче ептен ми е симпатично,знам дека е малку лошичка али многу е мила :) Тиа секако е замешан бившиот на Тес,дури викат дека Тес намерно го согази за да не и каже на Оливија за Дилон. Полицаецот 100% има замешано раци во пактот,како се испонаша кон Лук и Рејчел, ми се идеше да го прешибам. А сцената во затворот со Лук и пијаницата ми беше мошне крипи, се надевам дека ништо лошо нема да и се десе на Реми иако не сфаќам што толку важно виде во сонот. Или јас бавно капирам или стварно ништо не се деси.Освен колата на крајот што има некаква врска со Рејмонд,ама пак не верувам дека е толку лесно,мора да има некои скриени намери зад тоа. Што види она уствари, потпишувањето на пактот? Добро и?Не откри кој стои зад сето тоа или нешто што може да им служе за во иднина. Едвај чекам нова епизода да ми се разјаснат некои работи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: dreamydreamer