1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

PES v.s FIFA

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Revolution is my name !, 14 февруари 2012.

 1. niche123

  niche123 Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 март 2013
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  6
  мене фифа ми е 100 пати подобра од пес ама па секогаш фифа за 3 гб поголема од пес јбг :(
   
 2. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Според мене ПЕС има боље графику, а ФИФА има боље гејмплеј
   
 3. niche123

  niche123 Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 март 2013
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  6
  Абе фифа има и боља графика и звук и свеее...:p
  Оценки
  Пес:8
  Фифа:9 ;)
   
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  У пес брат, играчи су пореално напраени, фаца ги е бш као на телевизор да ги глеаш : )
  Ама трчиф како бабе, некако како укочени и фатени у ногде да ми играф еј, а на фифу е друкше, као да глеаш реалан фудбал
  само у фацу су цртани филмови играчи, ама фаца не е битна, битан е гејмплеј ; )
   
 5. niche123

  niche123 Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 март 2013
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  6
  Тој си е најважно. :) Иначе брат од куманово си ?
   
 6. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302
  PES 06
  кој играл, знае зошто. :)

  Какви Фифи, то је све пропало, катастрофа!
   
 7. niche123

  niche123 Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 март 2013
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  6
  еии да какви времиња беа тоааа :D пес 6 со другари :p
   
 8. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  луѓе глеам нема тема за ПЕС...па се мислам дали да отворам....
  а мислам дека нема да има голема дискусија па еве тука да прашам
  дали го имате пробано новиот ПЕС 2014-та ?? и може некои заклучоци..пофалби - критики да кажете :)
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099

Сподели: