1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

PES v.s FIFA

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Revolution is my name !, 14 февруари 2012.

 1. Revolution is my name !

  Revolution is my name ! Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  16
  Moze stanuva dosadno,ama sepak,PES ili FIFA ?
   
 2. Mr.Mind

  Mr.Mind Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  2
  ПЕС дефинитвно...
   
  На Unknown93 и Revolution is my name ! им се допаѓа ова.
 3. Cristijan

  Cristijan Нов член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  4
  Јас сум за FIFA :)
   
 4. Rusty

  Rusty Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  17
  ПЕС 100 пати подобар од ФИФА
   
 5. митее!

  митее! Полноправен Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  20
  Се разбира, Pro Evolution Soccer ;)
   
  На Revolution is my name ! му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  иако сум женско обожавам PES
   
  На cakar_ulav и Revolution is my name ! им се допаѓа ова.
 7. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Ја имам инсталирано PES 2010 и секој ден ја играм:D
   
 8. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  исти мити као демек, не битно а у, битно да плескаш сс друари за провоцирање, гооооооооооооооооооооооооол : )
   
 10. CofD

  CofD Нов член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  9

Сподели: