1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

PES v.s FIFA

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Revolution is my name !, 14 февруари 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  FIFA и PES имаат сосема спротивни ориентации во гејмплејот. Ако PES повеќе е сконцентрирана на самото играње фудбал, FIFA е сконцентрирана на менаџирањето на тимот. Во PES менаџирањето на тимот е ептен на ниско ниво, а во FIFA пак играњето е на ниско ниво. Јас ги играм и двете.
   
 2. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Mоментот кога го победеш другар ти на PES :rofl

  [​IMG]
   
 3. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  пес се ногу подобри....за мене барем:)
   
 4. AlekKh20

  AlekKh20 Нов член

  Зачленет на:
  1 јуни 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  П.Е.С. се разбира.
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Unknown93

  Unknown93 Нов член

  Зачленет на:
  9 август 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Pro evolution soccer, дефинитивно .
   
 8. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  А некој да не има линк за download случајно за Пес 2009-2010-2011 :)
   
 9. Unknown93

  Unknown93 Нов член

  Зачленет на:
  9 август 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  ЈАс имам за ПЕС 2008, добра е многу
   
 10. Unknown93

  Unknown93 Нов член

  Зачленет на:
  9 август 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  epa nzz.. trazhi free download pes na google :)
   

Сподели: