NBA

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ќе видемо брат. Мада не треба само добар трењер него и добри играчи. :D

Да знам, добар састаф имаф они, анонимци су ама јаки су, глеа ги неколко утакмице задњу сезону
А и Џејсон ми е омилен плејмејкер од детстфо : )
Него чу дека Кевин Гарнет киде у Клиперси, старац ама добар е нели : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

hannibal

Нов член
12 јуни 2013
24
16
3
43
мајсторката ептен интересна заслужено Мајами станаа шампиони. Сан Антонио, поготово Ману Џинобили толку грешки направи како прв пат да игра толку важен натпревар, ништо не им идеше од рака. Честито Мајами....се надевам наредна сезона Лејкерси ќе бидат шампиони :D
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Кевин Гарнет и Пол Пирс у Бруклин Нетс
Браос бе мајсори, сфака чаз за појачање, идемо на прстен следеќу годину : )
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Кевин Гарнет и Пол Пирс у Бруклин Нетс
Браос бе мајсори, сфака чаз за појачање, идемо на прстен следеќу годину : )
Не само Пирс и Гарнет туку и Тери ќе оди во Бруклин.Јак трејд стварно ама и следната сезона ќе губите од Чикаго:zelen
 

CresChelsea

Староседелец
27 јули 2013
11
8
1,003
35
Првото интервју на Антиќ како нов играч на Атланта.


Иначе Антиќ изгледа е првиот македонец што ќе заигра во НБА.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: maarrkooo and The Tramp

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Со среќа нека му е на Перо,конечно и ние дочекавме да имаме НБА играч во репрезентација.Иначе Роуз се враќа после пауза од цела сезона што значи на Мајами ќе им биде тешко наредната сезона да освојат пак.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Да ја активираме темава малце :)

Колку добри утакмици имало вчера, штета што не ггледав.
Филаделфија против Бруклин играле продолжение и во последна секунда даке кош за победа, пред тоа на 10 секунди до крај Пирс погодил тројка за водство на Бруклин 120:119.

Слично утакмица била и Торонто со Далас, после едно продолжение Торонто победиле 109:108, на минута и 15 секунди до крај дале кош и од тогаш Далас не успале да се вратат, промашиле 2 тројки.

Индијана иначе колку добро игра тоа е чудо, најдобриот старт го имаат оваа сезона, дома мислам дека само 2 утакмици имаат изгубено. Вчера против Хјустон победиле 114:81. После Мајами, Индијана се фаворити за во финале иако не би ме чудело и да ги победат Мајами, лани играа 7 утакмици а оваа година Индијана се многу подобри од лани а и плус им се врати Гренџер кој беше повреден цела сезона.

Јас иначе како навивач на Чикаго веќе 10 години оваа сезона мислев дека ќе стигнеме барем до финале на истокот бидејќи се врати роуз ама штета што повторно се повреди ептен голем малер е човеков. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Прв пат викам браво за Перо, никогаш не ми бил нешто посебно ама вчера добра утакмица имаше иако мислам дека има среќа што се повреди Ал иначе ќе играше по 5 минути.
Не ми е нешто интересно на истокот се знае дека или Мајами или Индијана ќе се во финале, не верувам да изненади некој. На западот па е поинтересно, 4-5 тима има што можат да одат до финале така да интересно ќе биде.