1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Koлкава слобода треба да им се дава на децата?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од МериСелест, 13 април 2013.

 1. Dorina

  Dorina Активен Член

  Зачленет на:
  20 октомври 2017
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  71
  Koga decata ke znaat sto e dobro a sto loso slobodata veke ja imaat,a ako na takvo dete mu ja zemes slobodata e duri togas ke treba da mu se misli osobeno ako e vo tinejdzerski godini.
   
 2. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  129
  Се додека не му се случи нешто ( да се изгуби на пример ) може да си игра што сака . Никогаш нема да му забранам . Секако додека се мали , внимавам да не излезат на прометнава улица , да не залутаат и сл ., ама играат како сакаат и со што сакаат ( освен со опасни работи како игли , упаљачи и сл. ) .
   

Сподели: