Guns N' Roses

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
За старите песни нема што да се коментира, а од новите оваа ми е МНОГУ убава.

 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Guns N Roses (понекогаш познати само по кратенката GN’R) се хард рок бенд основан во Лос Анџелес, Калифорнија во 1985 година. Guns N Roses со нивниот уникатен стил ги соединија панкот, блузот и треш металот во уникатен стил којшто беше доминантен во тоа време - хер метал.

Која ви е омилена песна? Се пронаогате ли во некоја песна?
Ги почитивате ли како група или почитувате одредени членови како Слеш, Аксл Роуз...?

GNR и punk? GNR и thrash??? WHAT???

GNR ги слушав коа бев нафилман 6-то одделенец. После тоа не ги варам. Слеш ми е одвратен да го слушам, а уште помалку да го гледам. Аксел ми е отров за ушите, особено на поновите албуми. Крекало невидено. Овие ја ги ставам у Гламерите како Бон-џови, Аеросмит (после `80), Ван Хален и сл. бендови на кои на прво место им е изгледот, славата и жените, а не музиката. Музички гледано користат премногу едноставни хармонии за да се задржам на нив. Онака добри песнички ми се You could be mine, Welcome to the jungle, Used to love her и Crazy.
 

jovanKH2O

Староседелец
1 март 2012
54
82
1,018
Guns N` Roses ( познати по кратенката GN’R) се хард рок бенд основан во Лос Анџелес, Калифорнија во 1985 година. Guns N` Roses со нивниот уникатен стил ги соединија панкот, блузот и треш металот во уникатен стил којшто беше доминантен во тоа време - хер метал. Овој контроверзен бенд од своето основање до денес има поминато низ доста промени во составот. Има издадено шест студиски албуми и еден албум во живо за време на своето постоење.
Guns N` Roses ми е еден од поомилените рок бендови, па сакам да споделам мислења со вас ви се допаѓаат ли и дали ги слушате ?
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Е, еве го единствениот исклучок на бенд по кој лудува(ла) напалена раја, а сепак ми е меѓу омилени.
Не знам, онака се имам навлечено на нив и си трае.
Во последно време ме нервираат на Слеш испадине со Ферги, па Ријана ово оно, и секогаш ме нервирала арогантноста на Ексл. Единствен позитивен член ми е Даф, од старата постава.
Сега ми се на работ на тапа искрено, веќе ни сами не знаат колку членови смениле, а ништо посебно продуктивно не излегло од тоа, пак се запаметени по стариот звук.
И не, не го сметајте за фан оној што ќе трча само по Ексл или Слеш или било кој, тоа не е фан на бендот, него на личноста.
Да не повторувам наслови и линкови по 100 пати, ќе ја додадам само оваа, оти ми е од поомилените, а не е спомната.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Гонзо