Guns N' Roses | Црнобело Форум

Guns N' Roses

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Guns N Roses (понекогаш познати само по кратенката GN’R) се хард рок бенд основан во Лос Анџелес, Калифорнија во 1985 година. Guns N Roses со нивниот уникатен стил ги соединија панкот, блузот и треш металот во уникатен стил којшто беше доминантен во тоа време - хер метал. Овој контроверзен бенд од своето основање до денес има поминато низ доста промени во составот. Има издадено шест студиски албуми и еден албум во живо за време на своето постоење. Фановите понекогаш ќе го скратат името Guns N’ Roses во the „Gunners“.


превземено од: Wikipedia

Ги слушате ли GN'R?

Која ви е омилена песна? Се пронаогате ли во некоја песна?
Ги почитивате ли како група или почитувате одредени членови како Слеш, Аксл Роуз...?
 

Party Poison

Истакнат Член
20 февруари 2012
140
142
343
Ги слушам,GN'R ми се едни од омилените бендови.
Имам повеќе омилени песни,не можам само една да издвојам :)
-Estranged
-Coma
-Nightrain
-Madagascar
-Think about you
-This I love
-Mama Kin
-Move to the city
-Back off bitch
-The garden
-Dust n' bones
-Get in the ring
-So fine........
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Psychobilly

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Слушам ама одбрани песни. Значи, не ми се омилен бенд, не ги слушам стално, не полудувам по нив. Туку само си има некои песни кои ми се свиѓаат ептен и баш поради нив и почнав да слушам ваква музика всушност.
Омилени песни:
Patience, Knockin on heaven's door и Sweet child of mine.
 

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
23
Јас имам нешто поразлично да споделам :D:

Претходниот 1ви Април (за маскембал) се облеков ко Axl Rose! (happy) Сите ми викаа дека најдобро сум маскирана и дека имам најоригинална маска. И да ви кажам... многу добро бев облечена! :D Ќе ви ставам и слика, ама да најдам прво :)

Еве и песничка што многу ја сакам!!! :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and Psychobilly

Derpina

Нов член
20 февруари 2012
8
2
3
34
^ Исто и кај мене. Они беа меѓу првите рок групи што ги спознав и слушав. Имаат некои добри песни. На времето многу го почитував Слеш како гитарист со став и стил. Но сето тоа отиде во вода кога видов дека направил дует со Ријана :eek Катастрофа. Боже, како не го гризе совеста да разочара толку фанови и со еден глуп потег да го уништи стилот по кој беше препознатлив... Ама тоа ти е, се си е за пари :/
 

Psychobilly

Староседелец
18 февруари 2012
600
1,509
703
Pilgrim Psychiatric Center
Значи Сарче ме погоди во сржта едно ОГРОМНО БРАВОООООООООО за оваа тема израснав со GNR и до ден денес се уште ги слушам и апсолутен фаворит ми се. Денешниве GNR не се тоа што беа старите но не се за потценување имаат добри песни. Еве една од подобрите (барем за мене)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma