Game of Thrones

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
214
643
Тетово
Серија која што првите неколку епизоди е до толку досадна, но како што ги гледаш епизодите станува се поинтересна и поинтересна. Тогаш го менуваш мислењето, си велиш серијава е супер, но таман да почнеш да уживаш во неа, тогаш завршува сезоната... Истото се повторува и во втората сезона.

Од прилика толку во 2 реченици :)
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,388
1,133
Yellow submarine
Квалитетна серија, во секоја смисла на зборот.
Од сценарио, режија, костимографија, актерска игра...значи феноменално! Мене ме освои.
Очекувам третава сезона да биде највозбудлива до сега, чинам прочитав дека Дрого се враќа, ова малово Ариа ( ор самтинг) едвај чекам да се претвори во вистински лукаво, промислено и одмазнички настроено створење, конечно дешавки ќе има и од другата страна на Ѕидот...се на се, биЌе ватрено (bravo)

Според мене оваа серија и Борџиите се најдобри серии што сум ги гледала до сега.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma, 4FUN and warr

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Многу си ја развлеков серијава, конечно вчера ја изгледав 2ра сезона, ме освои серијава.
Вечерва ја почнувам 3та сезона, Арија и Калиси ми се омилени, ова малово ептен е опасно.
А Џофри е едно разгалено, глупаво детиште...

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and 4FUN

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
5 та епизода (Сезона 3) (y)
најверојатно во 4та сеозна ке се направат пепел сите ... се појаки се сите, али фаворит ми е Калиси (најправедна е)
да не ги прочитал некој книгите ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Епа не е фер вака бе, па Старкс ми се омилени после Калиси.

Скоро сите од Старкс ги испоубија надеж има во она малото (сему гозаборавам името), аовој сеа штого убија кралот ептен глуп испадна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Епа не е фер вака бе, па Старкс ми се омилени после Калиси.

Скоро сите од Старкс ги испоубија надеж има во она малото (сему гозаборавам името), аовој сеа штого убија кралот ептен глуп испадна.малецката Арја Старк, да, ама не го заборавај од Старкс и парализираниот Брен (nod)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
малецката Арја Старк, да, ама не го заборавај од Старкс и парализираниот Брен (nod)

Епа за Брен ми беше зборот, Џон Сноу ми е срцка ама мислам дека не може он да владее со северот.(shake)
Арја, да. А сестра и е како изгубен германец, добро и улогата таква и е, но пак.
Требаше со Бајлиш да замине.

Оној Дарио Нахарис мислам дека во 4та сезна омилен ќе ми биде, ако не ја зафркне Калиси но не ми изгледа дека така ќе биде.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Епа за Брен ми беше зборот, Џон Сноу ми е срцка ама мислам дека не може он да владее со северот.(shake)
Арја, да. А сестра и е како изгубен германец, добро и улогата таква и е, но пак.
Требаше со Бајлиш да замине.

Оној Дарио Нахарис мислам дека во 4та сезна омилен ќе ми биде, ако не ја зафркне Калиси но не ми изгледа дека така ќе биде.Сестра и кога и да се појавеше во кадар, ми се превртуваа цревата :sreken
Не, подобро што не замина со Бајлиш, Бајлиш договараше нешто, ке ја заебеше, немаше да ја носи на "прав пат".
За Дарио Нахарис не знам (think) , ама знам дека Калиси ке ги пепелоса сите со нејзините змајчиња :gjavol Мислам дека она ке завладее, ако остане нешто за владеење.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Сестра и кога и да се појавеше во кадар, ми се превртуваа цревата :sreken
Не, подобро што не замина со Бајлиш, Бајлиш договараше нешто, ке ја заебеше, немаше да ја носи на "прав пат".
За Дарио Нахарис не знам (think) , ама знам дека Калиси ке ги пепелоса сите со нејзините змајчиња :gjavol Мислам дека она ке завладее, ако остане нешто за владеење.

И тоа што викаш.
А Џефри не го поднасам- не можам, умишЉотина, таа сега што ќе се оженат сакам да го заебе.

Од Ланистерс само Tywin е добар, а сите од фамилијата го мразат. |-(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN