Game of Thrones

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,810
1,153
28
Western Sky, Land of Oz.
И тоа што викаш.
А Џефри не го поднасам- не можам, умишЉотина, таа сега што ќе се оженат сакам да го заебе.

Од Ланистерс само Tywin е добар, а сите од фамилијата го мразат. |-(


Таа уште сега го мота како и одговара а не па откако ќе се ожени со неа :zelen Само да не ја убијат инаку убаво му прави :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma and 4FUN

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,388
1,133
Yellow submarine
А, што ќе има ли и 4 сезона? :unsure
Ќе остане ли некој жив, за да имаат материјал за сезонава уопште? :|
 

Odette

Истакнат Член
6 јули 2013
25
7
303
Скопје
Пред скоро почнав да ги читам книгите и иако се на српски (зашто не можев да најдам е-верзија на македонски, се сомневам дека има)
ми оставија далеку подобар впечаток во однос на информациите и случувањата - во серијата има доста кратење што е и нормално нели, ама сепак ми е во топ 5 од сите досегашни кои сум ги гледала.
Музика, костимографија, глума, приказна ... од сѐ по нешто, но дефинитивно не за сечиј вкус. :p
Четврта сезона стартува догодина, но дали се знае кога точно ?

Инаку, одејќи по книгите мислам дека Џон Сноу ќе умре во 5та сезона. Ќе ви кажам кога ќе стигнам до петтата книга. (wasntme)
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Пред скоро почнав да ги читам книгите и иако се на српски (зашто не можев да најдам е-верзија на македонски, се сомневам дека има)
ми оставија далеку подобар впечаток во однос на информациите и случувањата - во серијата има доста кратење што е и нормално нели, ама сепак ми е во топ 5 од сите досегашни кои сум ги гледала.
Музика, костимографија, глума, приказна ... од сѐ по нешто, но дефинитивно не за сечиј вкус. :p
Четврта сезона стартува догодина, но дали се знае кога точно ?

Инаку, одејќи по книгите мислам дека Џон Сноу ќе умре во 5та сезона. Ќе ви кажам кога ќе стигнам до петтата книга. (wasntme)


10-ти април треба да почне следната сезона, ама не е официјално ова.
И убаво што си ги читаш книгите и си ги режираш повеќето сцени во својата глава, ама не е убаво да ја прераскажуваш книгата, зашто тогаш би ги гледал наредните сезони-епизоди кога знам кој ке умре, кој ке владее, кој со кого ке се... (nod)
 

Sheldor

Нов член
27 јуни 2013
5
0
1
30
Една од најдобрите серии ако не и најдобрата што моментално се емитуваат
 

Odette

Истакнат Член
6 јули 2013
25
7
303
Скопје
10-ти април треба да почне следната сезона, ама не е официјално ова.
И убаво што си ги читаш книгите и си ги режираш повеќето сцени во својата глава, ама не е убаво да ја прераскажуваш книгата, зашто тогаш би ги гледал наредните сезони-епизоди кога знам кој ке умре, кој ке владее, кој со кого ке се... (nod)
Уште сум на почеток, не сум стасала до дејствијата опфатени во втора и трета сезона, а зошто да нема логика - си читам и после истото го гледам интерпретирано во друга верзија, баш ми е интересно.
Дали за некој тоа има логика или не, мене не ми е битно. :)
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
СЕ навлеков скроз на серијава !!!!!! 9.4 заслужено. Волците ми се најинтересни а богами и донекаде најправедни ...меѓутоа сите кралства кријат подеднакво интересни , сплеткарско реални умови .
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
СЕ навлеков скроз на серијава !!!!!! 9.4 заслужено. Волците ми се најинтересни а богами и донекаде најправедни ...меѓутоа сите кралства кријат подеднакво интересни , сплеткарско реални умови .


истото и јас го мислам ;) едвај ја чекам 4-та сезона :igra
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anakin