Facebook ќе биде затворен на 15ти март 2012?

Статус
Затворена за нови мислења.

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Ако сите сакате да го нема facebook, оти никој не си го деактивира профило?:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: InnaLaurie

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Ако сите сакате да го нема facebook, оти никој не си го деактивира профило?:)

оти да ги деактивираме,,,само не треба да има толкку зависност од него,луѓето сами да се свесни...

фб највеке ми користи за информации,сите веб страни ги следам и све ми е сервирано на едно место ,или за договарање со друштво за излегување некаде :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна and Avona Vi

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Точно дека не треба да има толку зависност, ама луѓето ја изгубија смислата за реално и виртуелно.
Има такви кои цело време „леле овај фб досаден стана, скисна ми, поубаво да го нема“.. и ред други работи.. епа ако и е здосадил шо дремат по цел ден на фб? Никој не вика дека не треба да седат на фб, ама кога веќе седат нека не кометират као демек бош е и др. работи.. Никој со сила не ге тера да се уклучуват и да се online цело време :)
Мене ми е сеедно дали ќе биде затворен или не, секако не сум ногу активна, користам го, уклучувам се ама барем не замарам по народо „леле ајде нека го нема овај фб па се да се врне у нормала“..........
 

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
125
343
Скопје
Не верувам дека толкава мрежа ќе се затвори.
Но ете не е далеку ќе видиме.
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Затворањето на фејсбук е како крајот на светот, се случува на секои 2-3 години (со фејсбукот и на секои 2-3 месеца :D).
 
Статус
Затворена за нови мислења.