Enrique Iglesias

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Број 1 шпански пеач. И Број 1 пеач во Европа. Дај боже да сака некој да дојде со мене на концерт во Белград. :rofl Ако успеам да натерам некој од пријателиве.
 
  • Like
Реакции: LaJa5 and Марија

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Никогаш во живот нема да си простам што еднаш на друг форум бев пишала дека типов бил згоден. |-(
Со кој памет бе? Лејка.
Лигаво створење со глупи тралалајки. Многу ми е ружен во фаца, ко шлапнат со лопата е по тој носот.
Па и мало чешмиче имал. Греотка бе!
Јас дубоко го извињавам, ама стварно не знам што гледаат толку женскињи во него...
 
  • Like
Реакции: Matt Berninger and Lady*

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
Никогаш во живот нема да си простам што еднаш на друг форум бев пишала дека типов бил згоден. |-(
Со кој памет бе? Лејка.
Лигаво створење со глупи тралалајки. Многу ми е ружен во фаца, ко шлапнат со лопата е по тој носот.
Па и мало чешмиче имал. Греотка бе!
Јас дубоко го извињавам, ама стварно не знам што гледаат толку женскињи во него...
Незнаев дека за да биде добар пејач значајно нешто било "чешмичето"(како прво тоа сам си го кажал за да си направи шега на своја сметка,после тоа си кажаа онака како што е реално).Инаку типот пее добро повели увери се сама-и не се суди според изглед или поради некој нешто што кажал
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Blondie епа сега знај дека еден артист го сочинува целокупната појава, не само гласот или чешмичето.
И чешмичето ако сака и со црево нека е, ако сака и со пинцета нека мочка, тоа не го менува мојот став. Сигурно нема дома гол да ми лежи и да пее со чешмичето, па да се нервирам што нема длабоки гласни жици.
Гласот никој не му го оспорува, ама и Мараја Кери има предобар глас, па лигава е и препотентна.
Исто е и со типчево. Кад не иде, не иде. Не може сите да го величаме оти поголемиот дел од женската багра му се пекмези.
 
  • Like
Реакции: melpomena

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
Никој не те принудува ти да го величаш или да го слушаш ти пречи-не го слушај и не го гледај!
 
  • Like
Реакции: LaJa5

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Без притресење молим.
Нит го слушам, нит го гледам, нит па ми е imaginary husband па да рипам ко попарена по него, но ништо од тоа не значи дека не смеам да си искажам мислење за него на анонимен форум.
 
  • Like
Реакции: foREVer

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Никој не те принудува ти да го величаш или да го слушаш ти пречи-не го слушај и не го гледај!
Девојчето си кажа само свое мислење...кажи си го и ти и готово. :)
На темава никаде не пишува што треба да се коментира за Енрике а што не.
Така да под Енрике спага и неговото чешмиче,ама пак дур со свои очи не видам јас не верувам на гласини.

Мене ми е убав,за лигав не знам,не го имам заприметено до толку,пошто не ми е посебно омилен,но има песни кои ми се допагаат
 
  • Like
Реакции: LaJa5 and WomanInRed

balletshoes

Нов член
31 август 2014
10
3
3
19
Незнам за другите но за мене Енрике е број 1 во светот.Убав, згоден, убав глас се му е убаво.По очи го познаваш колку е само мил и добар ангелче :sram го обожавам.Да ја имам таа среќа барем еднаш да го видам ќе скренам жими се (inlove)
 
  • Like
Реакции: LaJa5

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Незнам за другите но за мене Енрике е број 1 во светот.Убав, згоден, убав глас се му е убаво.По очи го познаваш колку е само мил и добар ангелче :sram го обожавам.Да ја имам таа среќа барем еднаш да го видам ќе скренам жими се (inlove)
Не е лош,но не е па ни толку за скренување.Ај една поука да ти дадам,гледај никогаш да не скренуваш со умот по машки створења,дури ни да го изговориш тој збор,Тие нека скренуваат по тебе!