Enrique Iglesias

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Јас го обожавам ! Песните му се феноменални, морам да признаам дека повеќе ми се допагаше оној Енрике кој пееше балади, но го прифаќам и овој сега што се искомерцијализира малку : )
Инаку Hero ми е омилена песна, се наежувам кога ја слушам, ме трогнува секогаш... а има и доста други кои му ги сакам и се прекрасни - Maybe, Nunca te olvidare, Could i have this kiss forever, Bailamos, Don't you forget about me baby, Esperansa, Somebody's me итн ... долга е листата : )