1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Enrique Iglesias

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од WomanInRed, 12 април 2012.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Енрике Мигел Иглесијас Прејслер (Мадрид, 8 мај 1975) (шпански: Enrique Miguel Iglesias Preysler) е шпански пејач.
  Иглесијас е син на познатиот шпански пејач Хулио Иглесијас и филиписката манекенка Изабел Прејслер. Има тројца - браќа Хулио Хосе, Михаел Александар и Родриго, како и три сестрин- Чабели, Тамара и Ана. Негова партнерка беше и Руската тенисерка Ана Курникова, но подоцна се разведоа.
  Енрике Иглесијас станува познат многу млад со албумот на шпански јазик (Enrique Iglesias, 1995). Тој албум е доста успешен и со него добива Греми награда за најдобар шпански изведувач.[1]. Подоцна кариерата ја продолжува со албумите „Vivir“ (1997), „Cosos Del Amor“ (1998), а подоцна почнува да издава албуми и на англиски - „Enrique“ (1999), „Escape“ (2001), „Quizas“ (2002).

  Јас го обожавам, сите песни ми се убави, ама еве ќе издвојам неколку:
  Го слушате?
  Песни, новости, концерти и слично може да постирате тука .
   
  На LaJa5, melpomena, Марија и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218

  Се би дала да сум на местото на девојкава. :)
   
  На LaJa5, ●Untouchable°, Марија и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  ^
  Каква ти е таа Енрике листа без тракава, м? :p

   
  На LaJa5, Blondie, Selma и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Не можев сите да ги ставам, да оставам малце простор за другите. :D


  И оваа сум ја заборавила. :)
   
  На LaJa5 и Blondie им се допаѓа ова.
 5. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  До утре можам да постирам песни, ама ај доста е.:D
   
  На LaJa5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Blondie

  Blondie Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  612
  Допаѓања:
  1,085
  Ludaca секоја чест за темава ;)
   
  На LaJa5 и WomanInRed им се допаѓа ова.
 7. Eva

  Eva Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  100
  Не сум некоја шо го обожава да сум луда по него ама еднаш ќе слушнам некоја песна....Добри му се песните... не е лош :pusi Оваа ми е најубава
   
  На LaJa5, WomanInRed и Blondie им се допаѓа ова.
 8. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
   
  На LaJa5, Blondie и WomanInRed им се допаѓа ова.
 9. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Не сум му фан и не го слушам.
  Онак апесна што ми се допадна а е Hero и could I have this forever (оваа ми е многу убава)
   
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  [​IMG]

  Единствен диск кој е оригинал кај мене.....од 2002, сестра ми незнам колку го плати десет години.......
  Омилени песни и спотчиња од баткава :)

   
  На LaJa5, WomanInRed и Blondie им се допаѓа ова.

Сподели: