Enrique Iglesias

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Енрике Мигел Иглесијас Прејслер (Мадрид, 8 мај 1975) (шпански: Enrique Miguel Iglesias Preysler) е шпански пејач.
Иглесијас е син на познатиот шпански пејач Хулио Иглесијас и филиписката манекенка Изабел Прејслер. Има тројца - браќа Хулио Хосе, Михаел Александар и Родриго, како и три сестрин- Чабели, Тамара и Ана. Негова партнерка беше и Руската тенисерка Ана Курникова, но подоцна се разведоа.
Енрике Иглесијас станува познат многу млад со албумот на шпански јазик (Enrique Iglesias, 1995). Тој албум е доста успешен и со него добива Греми награда за најдобар шпански изведувач.[1]. Подоцна кариерата ја продолжува со албумите „Vivir“ (1997), „Cosos Del Amor“ (1998), а подоцна почнува да издава албуми и на англиски - „Enrique“ (1999), „Escape“ (2001), „Quizas“ (2002).

Јас го обожавам, сите песни ми се убави, ама еве ќе издвојам неколку:Го слушате?
Песни, новости, концерти и слично може да постирате тука .
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
До утре можам да постирам песни, ама ај доста е.:D
 
  • Like
Реакции: LaJa5

Eva

Староседелец
19 февруари 2012
103
100
1,028
Не сум некоја шо го обожава да сум луда по него ама еднаш ќе слушнам некоја песна....Добри му се песните... не е лош :pusi Оваа ми е најубава
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Не сум му фан и не го слушам.
Онак апесна што ми се допадна а е Hero и could I have this forever (оваа ми е многу убава)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683

Единствен диск кој е оригинал кај мене.....од 2002, сестра ми незнам колку го плати десет години.......
Омилени песни и спотчиња од баткава :)