1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Avenged Sevenfold

Дискусија во форумот 'Групи' започната од MissChievous, 17 февруари 2012.

?

Ви се допаѓаат ли Аvenged?

 1. Нема подобри од нив.

  61.5%
 2. Најдобриот бенд, нема што.

  61.5%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Auditore

  Auditore Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  272
  :)

   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Одлично интервју низ кое идат чекор по чекор од самиот почеток на кариерата, па се до HTTK:

   
  На \m/ (-.-) \m/....a7x.... и Aleksis им се допаѓа ова.
 3. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  На денешен ден :x
  [​IMG]
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Some times our saints are sinners
  They blur the lines and lead the way... their way!
  Raise hell and a glass in reverence [​IMG]
  The fearless lives of our great saints... our saints!  [​IMG] A7X foREVer [​IMG]
   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Неколку клипчиња од вчерашното гостување на Shadows на That Metal Show:

  Тоа е сега за сега, но прочитав дека тука изјавил дека второ детенце е на пат. [​IMG]
   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Еве ви уште едно интервју со Мет на Talk is Jericho.

  Еве ви еден микс на песни на Мет за вежбање (дел од интервју со Revolver Magazine):

  1. NOFX – Stickin In My Eye/The Decline
  2. Bad Religion – You
  3. Shelter – Empathy
  4. Scorpions – I’m Leaving You
  5. Rainbow – Man On The Silver Mountain
  6. Volbeat – The Nameless One
  7. Alice Cooper – I’m Eighteen
  8. Trivium – Brave This Storm
  9. Halestorm – Mz. Hyde
  10. Dream Theater – Enigma Machine
  11. Deftones – Swerve City
  12. Death By Stereo – Sing Along With The Patriotic Punks.

  И за крај една прекрасна вест: Наскоро ќе добиеме нов спот и тоа на песната This Means War. Режисерот Andrew Braid изјавил: A grisly street fight on the dark streets of an urban metropolis. Haunted by dark creatures and lost souls. Sounds good to me! [​IMG]
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Се приготвува This Means War.

  1617570_10152174694722591_1643333359_o.jpg 1899149_10152174699907591_454820651_n.jpg 1795018_10152174794377591_1287110074_o.jpg 1795086_10152174694547591_702611560_o.jpg 1891822_10152174658372591_1603824590_o.jpg 1625725_10200516375790654_570988745_n.jpg
  1620601_733670496651597_1179749478_n.jpg
   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Happy birthday Jimmy...
   
  На Y1K991 и MissChievous им се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Читав на Kerrang! дека во име на 10 годишнината од издавање на Waking The Fallen ќе прават некакво реиздание. Исто така, до Божиќ (нивен) ќе биде пуштено и ДВД за кое уште се снимаат материјали. Yay!
   

Сподели: