Avenged Sevenfold

Ви се допаѓаат ли Аvenged?


  • Вкупно гласале
    13

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Како посветен обожавател, сакам да слушнам мислења за мојот омилен бенд (happy)

Avenged+sevenfold.jpg
 

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
Avenged Sevenfold, се легендарни. Ако си тип што обожава предобар текст, убави guitar solos, raw глас, тогаш ова е бенд за тебе. :) Инаку класифицирани се како хеви метал, ама не се толку страшни :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer and DarkPassenger

Везилка

Активен Член
20 февруари 2012
118
220
43
33
Грешка во насловот. Avenged Sevenfold.
Прв пат дознав за нив на 17 години, и се заразив првин со Seize the day, па потоа со Unholy Confessions итн. Ми беа еден од омилените бендови во тоа време. Сеуште ја чувам дискографијата али не ги слушам толку интензивно како порано. Мислам, како да ги надраснав веќе. Имам и две маички од нив, и дуксерка :cool:
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
DarkPassenger, официјално - ти ми си омилен член на форумов. :D Образложение: шетав низ музичкиве теми и се мислев дали воопшто да отворам тема за а7х пошо не сум многу сигурна дека луѓево се запознаени со групата или па со нивната музика. И оп, гледам тема :) и уште па омилена група ти се... позитивно сум изненадена.
Претходно се изјаснав на форумов дека омилена група ми е Линкин Парк, сега да кажам дека одма после нив ми е а7х. Дознав за нив пред 3-4 год, во школо ги слушнав Seize the day и Dear God кога слушаше музика една соученичка... и се заразив. Стварно немам зборови да опишам колку ја сакам нивната музика, а и членовите на бендот... По nickname-ов ќе заклучиш кој ми е омилен член, иако подеднакво ги сакам и Shadows (кој btw според мене е најсекси човек на планетава:wub) и Syn.

And I have a tattoo: "How do I live without the ones I love?" :)п.с. Потписот!! :cool:
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Мене единствено што ми се свиѓа од Avenged Sevenfold ми е Blinded in chains. Тоа е добар риф. Исто ми се свиѓаше кога Портној, претходниот тапанар на Dream Theater тропаше кај Avenged, ама за сметка на тоа го набркаа од Dream Theater. Им ја имам преслушано дискографијата убаво, да бидам искрен очекував повеќе од нив, ама се` на се` не се лоши.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
DarkPassenger, официјално - ти ми си омилен член на форумов. :D Образложение: шетав низ музичкиве теми и се мислев дали воопшто да отворам тема за а7х пошо не сум многу сигурна дека луѓево се запознаени со групата или па со нивната музика. И оп, гледам тема :) и уште па омилена група ти се... позитивно сум изненадена.
Претходно се изјаснав на форумов дека омилена група ми е Линкин Парк, сега да кажам дека одма после нив ми е а7х. Дознав за нив пред 3-4 год, во школо ги слушнав Seize the day и Dear God кога слушаше музика една соученичка... и се заразив. Стварно немам зборови да опишам колку ја сакам нивната музика, а и членовите на бендот... По nickname-ов ќе заклучиш кој ми е омилен член, иако подеднакво ги сакам и Shadows (кој btw според мене е најсекси човек на планетава:wub) и Syn.

And I have a tattoo: "How do I live without the ones I love?" :)п.с. Потписот!! :cool:

Официјално - и ти на мене си ми омилен член! Алелуја уште еден фан на a7x! Кога ќе разлистуваш теми, ќе видиш колку ги дрвам бидејќи едноставно премногу ми значат. :sreken
Јас пред недела дена почнав со тетоважи, а во план ми е deathbat секако и уште неколку работи поврзани со нив, најверојатно too weird to live but much too rare to die. :D
Јас ги слушам минимум 5 години, ама онака со сета страст, религиозно да не кажам. :giggle Ова ми беше првата тема кога станав член на форумов, не можев да не ја направам и мило ми е дека ти се допаѓа. (happy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Везилка

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Јас пред недела дена почнав со тетоважи, а во план ми е deathbat секако и уште неколку работи поврзани со нив, најверојатно too weird to live but much too rare to die. :D
Да ти кажам право и јас размислувам за deathbat, ама во подалечна иднина пошо имам некои други планови во врска со тетоваживе пред тоа...
И еве отсега заедно ќе ги дрвиме. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger