1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Avenged Sevenfold

Дискусија во форумот 'Групи' започната од MissChievous, 17 февруари 2012.

?

Ви се допаѓаат ли Аvenged?

 1. Нема подобри од нив.

  61.5%
 2. Најдобриот бенд, нема што.

  61.5%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Како посветен обожавател, сакам да слушнам мислења за мојот омилен бенд (happy)

  [​IMG]
   
 2. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  a7x \m/
   
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  првпат слушам за бендов ,,, што музика прават ?
   
 4. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  Avenged Sevenfold, се легендарни. Ако си тип што обожава предобар текст, убави guitar solos, raw глас, тогаш ова е бенд за тебе. :) Инаку класифицирани се како хеви метал, ама не се толку страшни :)
   
  На foREVer и DarkPassenger им се допаѓа ова.
 5. Party Poison

  Party Poison Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  142
  Многу се изненадив кога ја видов темава ! Супер се :):igra
   
 6. Везилка

  Везилка Активен Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  118
  Допаѓања:
  220
  Грешка во насловот. Avenged Sevenfold.
  Прв пат дознав за нив на 17 години, и се заразив првин со Seize the day, па потоа со Unholy Confessions итн. Ми беа еден од омилените бендови во тоа време. Сеуште ја чувам дискографијата али не ги слушам толку интензивно како порано. Мислам, како да ги надраснав веќе. Имам и две маички од нив, и дуксерка :cool:
   
 7. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  DarkPassenger, официјално - ти ми си омилен член на форумов. :D Образложение: шетав низ музичкиве теми и се мислев дали воопшто да отворам тема за а7х пошо не сум многу сигурна дека луѓево се запознаени со групата или па со нивната музика. И оп, гледам тема :) и уште па омилена група ти се... позитивно сум изненадена.
  Претходно се изјаснав на форумов дека омилена група ми е Линкин Парк, сега да кажам дека одма после нив ми е а7х. Дознав за нив пред 3-4 год, во школо ги слушнав Seize the day и Dear God кога слушаше музика една соученичка... и се заразив. Стварно немам зборови да опишам колку ја сакам нивната музика, а и членовите на бендот... По nickname-ов ќе заклучиш кој ми е омилен член, иако подеднакво ги сакам и Shadows (кој btw според мене е најсекси човек на планетава:wub) и Syn.

  And I have a tattoo: "How do I live without the ones I love?" :)  п.с. Потписот!! :cool:
   
  На 048, Везилка и DarkPassenger им се допаѓа ова.
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Мене единствено што ми се свиѓа од Avenged Sevenfold ми е Blinded in chains. Тоа е добар риф. Исто ми се свиѓаше кога Портној, претходниот тапанар на Dream Theater тропаше кај Avenged, ама за сметка на тоа го набркаа од Dream Theater. Им ја имам преслушано дискографијата убаво, да бидам искрен очекував повеќе од нив, ама се` на се` не се лоши.
   
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Официјално - и ти на мене си ми омилен член! Алелуја уште еден фан на a7x! Кога ќе разлистуваш теми, ќе видиш колку ги дрвам бидејќи едноставно премногу ми значат. :sreken
  Јас пред недела дена почнав со тетоважи, а во план ми е deathbat секако и уште неколку работи поврзани со нив, најверојатно too weird to live but much too rare to die. :biggrin
  Јас ги слушам минимум 5 години, ама онака со сета страст, религиозно да не кажам. :giggle Ова ми беше првата тема кога станав член на форумов, не можев да не ја направам и мило ми е дека ти се допаѓа. (happy)
   
  На Везилка му/ѝ се допаѓа ова.
 10. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Да ти кажам право и јас размислувам за deathbat, ама во подалечна иднина пошо имам некои други планови во врска со тетоваживе пред тоа...
  И еве отсега заедно ќе ги дрвиме. :biggrin
   
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: