AKTA и поврзаноста со Македонија

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Абе тешко дека ќе се случи тоа оти и на тие што не се актвисти ќе им скурчи насекаде да читаат за глупави закони и ќе излезат и ќе се бунтуваат. Понекогаш сакам да се родев у некоја друга галаксија.
Проблем е тоа што народот не е многу информиран поради тоа што владите се обидуваат ваквите закони да ги протнат без никој да ги сети. и народот не знај шо се дешава се до оној момент кога полиција ке му стропа на врата и ке го уапси за нелегално спуштање музика..

Само ова би го рекол:
1_I_Dont_Want_to_Live_on_This_Planet_Anymore-s500x282-295658-580.jpg

Све полошо и полошо иде.. Американцине не изедоа. А никој не им се спротивставува ...:/
зошто јас да не живеам на оваа планета? тие нека не живеат тука.... американците никакао да сватат дека на интернетот нема нафта..
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
зошто јас да не живеам на оваа планета? тие нека не живеат тука.... американците никакао да сватат дека на интернетот нема нафта..

Најглупава нација на свет су, пи*ка им материна. Све што су откриле и имплементирале, све е тој од европски и азијски стручњаци. Мрзу ги од дно на душу, маму им американску
 

KaMa(

Полноправен Член
1 јули 2012
42
32
18
Интернетот е најголемиот ослободувач на луѓето во човековата историја. Интернет му дава силна муниција на малиот човек. Секој може да биде виден, слушнат и прочитан. Истите овие компании се обидуваа да го срушат YouTube додека сеуште беше млада фирма, во самите зачетоци.
Изговорот и тогаш им беше потенцијалот за пиратерија и злоупотреба на авторски права, но во позадина поголемата причина беше самата платформа и можноста која ја имаа масите сами да се исконтактираат и сами да се забавуваат.
Да не се замараме со телевизиите и друг да одлучува што ќе гледам, и кои информации ќе стигнат до мене.

Ова со пиратеријата е буквално половина процент од светската популација против сите останати. Половина процент!!
Ова не смее да помине.
Ќе не натераат самите себе да си бидеме полицајци. Меѓусебно да се контролираме, бидејќи 10 бирократа удриле еден потпис и на милијарди луѓе ќе им се забрани нешто.

Еден збор. Corporatocracy.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead