1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сте по националност?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Y1K991, 25 март 2012.

?

Што сте по националност?

 1. Македонец / Македонка

  93 глас(а)
  83.8%
 2. Албанец / Албанка

  0 глас(а)
  0.0%
 3. Турчин / Турчинка

  0 глас(а)
  0.0%
 4. Ром / Ромка

  2 глас(а)
  1.8%
 5. Влав / Влаинка

  2 глас(а)
  1.8%
 6. Србин / Србинка

  3 глас(а)
  2.7%
 7. Босанец / Босанка

  0 глас(а)
  0.0%
 8. Друго (ќе наведам што)

  11 глас(а)
  9.9%
 1. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,196
  Допаѓања:
  2,267
  По татко Македонка (со Прилепски корен, од коренов само инатот сум го наследила :confused: )
  по мајка Бугарка
  по мене ни тоа ни тоа
   
  На Saladin и Y1K991 им се допаѓа ова.
 2. Lillian

  Lillian Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 април 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  263
  Мала циганчица
   
 3. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Чиста Македонка со корени од Битола(по мајка ми) ,Тетово(по дедото на татко ми) Кичево,Гостивар(бабата на татко ми е пола Кичевчанка,пола Гостиварчанка) ,Струга,Охрид(баба ми од страна на татко ми е пола Стружанка,пола Охриѓанка) а сега по докуменрите и Данкиња
   
 4. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Чистокрвен Македонец
  а кога веќе сите кажват градој Чистокрвен БИТОЛЧАНЕЦ
   
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Половина македонец, половина влав. Половина крушевчанец, половина малесиец.
   
 6. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Ете сега установивме таа половината на влав не ти дозволува да частиш :zelen
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Не мора да значи дека ако е Влав е скржав.
   
 8. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Значи, значи прашај го него ќе ти објасни :zelen
   
 9. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Па тој можеби е,ама не мора да значи дека сите што се Власи се такви.
   
 10. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Сега ти велам дека значи ете прашај го :zelen
   

Сподели: