Што сакате да бидете? (вашиот животен сон)

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Имплантолог. Штета, изгледа само сон ќе остане.
 

Mardy Bum

Староседелец
25 април 2012
177
180
643
behind you!
најдобра мајка сопруга ќерка и сестра, успешна и самостојна жена, библиотекарка, издавач, писателка, актерка, критичарка(книга/филм/уметност) или професорка (на факултет).. ее да беше само еден сон
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Сон ми е да бидам добра музичарка и за жал да просперирам надвор од нашата Македонија, да формирам некоја организација за зачтита на животни и животната средина, екологија или да изградам дом за деца без родители и на сите да им бидам мајка :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mardy Bum

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
326
396
1,063
Не може да се рече дека е баш сон, али добро би било да сум истражен судија, инспектор за крвни деликти, или Јавен обвинител. Е сеа на крај краева и адвокат е убава работа али првонаброениве ми се бољи :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Па од секогаш сум сакала да бидам пеачка или докторка... Веза нема едно со друго ама сеуште двете професии ужасно ме привлекуваат. А јас сум туризмолог/економист. Еб:cenzuraи среќата
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Бидејќи сум прилично сестрана личност се занимавам со економија ( тоа е мојата официјална професија), со екологија, активист сум за чиста околина и зачувување на природните ресурси во нашата држава , борец сум за обесправените во општеството и сакам да го дадам максимумот во овие работи. Но првенствено она што најмногу го сакам и сакам целосно да се посветам а тоа се децата без родители и ќе се трудам и ќе правам се што е во моја можност да им помогнам и да работам со нив и да им влејам сигурност и доверба за да можат да имаат што подобра и посигурна иднина.