1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што открива за вас датата на раѓање?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Badgirl, 28 јуни 2013.

 1. NoGood

  NoGood Нов член

  Зачленет на:
  7 јули 2013
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  15
  6. Напредувате постепено во животот и не ги повторувате истите грешки. Верни сте на семејството и пријателите и едно од најголемите задоволства ви е да ги развеселувате оние кои ги сакате. Вие сте одговорни и никогаш не ги заборавате своите обврски.

  Па да бе .. :D
   
  На Primrose и Badgirl им се допаѓа ова.
 2. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Имаше едно интересно и забавно астролошко толкување,според години на раѓање и уште нешто (заборавив што беше тоа)да видите што сте биле во минатиот живот и во што ке се реинкарнирате.Добро би било ако можете да го најдете тоа(тест ли беше,)
   
 3. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  И точките ми ги погодија :D Шала на страна ама сериозно не знам дали е до мене, дали до тоа што верувам или е чиста случајност ама се што е поврзано со хороскопот и такви работи се ми се погодува бар до сега немам прочитано хороскоп а да не е така како што е, а за карактеристиките на хороскопскиот знак па ич да не зборам, како според мојот живот да го пишувале.
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Затоа што пишат општи особини кои голема е веројатноста кога ги читаш да си речеш „Еј стварно, таков сум“ иако можеби врска нема со тебе.
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 5. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Не верувам во хороскопи и не ги читам.Верувам само на некој како на пр.астрологот наш Зоран да ми направи натална карта.Ми се допаѓаат кинеските хороскопи и индиските,тие имаат поразлични толкувања.
   
 6. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  8. Вие сте личност која успешно ги остварува своите планови. Имате способност за организирање на забави и при тоа знаете да ги искористите потенцијалите на другите. Ги разбирате проблемите на блиските и секогаш сакате да помогнете.

  agreed :)
   
 7. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  20. Вие сте личност која е добро прифатена од средината во која живее. Ведра и духовита и во секоја прилика зрачите со топлина и љубов. Се радувате на животот и настојувате да уживате во него што повеќе. Понекогаш потклекнувате на животни искушенија и можете да ја изгубите својата цел.
  Полн погодок :rolleyes:
   
 8. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102

Сподели: