1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што открива за вас датата на раѓање?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Badgirl, 28 јуни 2013.

 1. Tiger22

  Tiger22 Нов член

  Зачленет на:
  30 јуни 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1

  Пa дa, прост пример моите родители се ко вaтрa и лед, a нa истa дaтa родени... :)
  Што се тиче, aстрологијa,општи кaрaктеристики кaј личностa бaзирaјки се нa хороскопскиот знaк во ред... имa нешто, мaдa и со тоa не се зaмaрaм многу.. aмa овa со дaтaвa ми е.... :rolleyes:
   
 2. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  10. Вие сте личност која лесно ги надминува животните проблеми. Ретко кој е така способен да ја насочи таа негативна енергија во позитивна. Останатите луѓе ви се восхитуваат, па дури малку и ви завидуваат. Способни сте да водите други во вистинската насока.

  Упс, не. Тешко успевам да ги надминам проблемите, но знам да глумам дека сум ги надминала а тука има разлика. :)
   
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  3. Популарни и комуникативни. Духовитоста и шармот ви помагаат во склопувањето на пријателства. Во социјалните активности вие сте центар на вниманието. Креативни сте и поседувате повеќе таленти кои спонтано ги покажувате.

  Да де,сите сме и популарни и комуникативни,полни со духовитост и шарм.
  Креативноста блика од секоја наша пора.
  Талент на нивоу.
  И тоа го поседуваат само јас и дотичните тројки.
   
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  6. Напредувате постепено во животот и не ги повторувате истите грешки. Верни сте на семејството и пријателите и едно од најголемите задоволства ви е да ги развеселувате оние кои ги сакате. Вие сте одговорни и никогаш не ги заборавате своите обврски.

  :patos

  Штотуку напраив серија од 100 стомачни и се осеќам одговорно.
   
  На Badgirl и Primrose им се допаѓа ова.
 5. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  27. Сакате да се забавувате во друштво и сте симпатични на околината. Поседувате моќ на голема имагинација затоа е препорачливо да се занимавате со уметност. Многу сте емотивни и знаете да реагирате бурно во некои ситуации. Не се изолирајте од другите.

  :zelen
   
  На Badgirl и The Tramp им се допаѓа ова.
 6. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Ова последново те погодиле, стварно многу се изолираш од другите т.е. од форумоф. :patos
   
  На alba и Lady* им се допаѓа ова.
 7. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  20. Вие сте личност која е добро прифатена од средината во која живее. Ведра и духовита и во секоја прилика зрачите со топлина и љубов. Се радувате на животот и настојувате да уживате во него што повеќе. Понекогаш потклекнувате на животни искушенија и можете да ја изгубите својата цел.
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Ке ја препрашам мајка ми да не сум и јас на оваа дата родена а таа да не не е сигурна :biggrin
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. *V******

  *V****** Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2013
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  170
  8.......Водолија...подзнак.....водолија..............овде нешто баш и не сум опишана колку треба.
   
 10. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Значи има вистина во ова и заџабе трубат другите дека е без врска :patos

  Прашај, прашај навреме да испрајме ако некаде е грешка :patos
   
  На The Tramp, Badgirl и melpomena им се допаѓа ова.

Сподели: