Што не прават добрите девојки?

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Добрите девојки?

-Не се седнати пред ТВ да гледаат фудбал, пијат пиво и пцујаат: Да ти еам левиот да ти е**м... Руни дебелкото и слично!

Се додека не си дојди сопругот дома.. :D
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Мене ме интересираат критериумите со кои некоја девојка е добра или лоша. Дали ако девојката не е навлечена на пороци, е тивка, срамежлива, повлечена, не навредува и краде е добра девојка? А ако направи еден спротивен потег одма станува лоша? Исто, ќе си земам за слобода да позајмам неколку од примерите, дали доколку лаже, навредува, тепа, има тетоважи вози мотор, гледа фудбал и уште ред други работи е лоша? Поимот добра/лоша девојка е само уште еден производ на предрасудите што ни се наметнуваат од околината. Карактерот на една девојка може да биде судир од нејзината наивност, добродушност, арогантност, широкоградност, себичност, самољубие и уште ред други карактеристики кои по никој основ не можат да бидат групирани и етикетирани како добри или лоши.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Добри девојке НЕ оговараф,али ваљда су мноо ретки такфи
Добри девојке не замараф сс миљон прашања и потпрашања, не му вртиф на сфак пола саат на дечка да га провери што праи
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
На некому му пречат девојки кои оговараат па за нив добра девојка е онаа која не оговара.На некому му пречат девојки што пушат цигари (лупам) па за нив добра девојка е онаа која не пуши цигари...
според мене не постои добра девојка....сите сме лоши на некој начин за некого :)
 

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
28
Добра/лоша девојка? о.О
Сите девојќи/жени се нежни и убави цвеќиња бе разлика што и да прават, дијаманти... прекраснотии... романтични... со црвен кармин на устата... јој (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
На некому му пречат девојки кои оговараат па за нив добра девојка е онаа која не оговара.На некому му пречат девојки што пушат цигари (лупам) па за нив добра девојка е онаа која не пуши цигари...
според мене не постои добра девојка....сите сме лоши на некој начин за некого :)

pod losa se znae na sto se misli ;), od maska perspektiva
toa ti e isto koga vie ce se razocarate od nekoe masko :D