Што му недостасува на форумов?

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,420
1,153
Очигледно моето мислење било нерзбирливо, па да си додадам тука. Милев на приватен живот/други медиуми надвор од форум.
Ми се чини дека и тоа го нема веќе во последно време, може не сум прочитала сѐ, ама одамна не ми паднала в очи таква постапка. Некогаш сме и сами паничари, па ни се чини дека некој ни чепка по приватноста и животот надвор од форумов.
Шо знам, мене ми фали порелаксирано сфаќање на комуникацијата... Да не се повторувам, убаво си напиша @Electra од тој аспект.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Многу очекуваме од другите а малку даваме од себе,тука лежи зајакот.(Вклучувајќи се и себе) ...
За да сакаме нешто да биде убаво,мора да си ја направиме атмосверата сами.
Еве да речеме дека сме едно семејство овде,секој мора да придонесува и да се вложи за да има убав и пријатен амбиент, за да си се задржиме повеќе во домот.
Со префрлување вината на друг само ја истакнуваме повеќе нашата немоќ и не постигнуваме ништо.
Затоа ЦрноБели, заедно сите до поубав форум,за да ништо не му недостасува :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Фалат активности каде што ќе се раздвижат сите форумџии,некои теми каде што ќе има гласање конкурси за фотографии или нешто слично.
Некако модераторите не потикнуваат нешто такво барем до сега.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Блазе си ви ако чекате на модераторите за да развиете дискусија.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Блазе си ви ако чекате на модераторите за да развиете дискусија.
Реков за раздвижување и живнување а не за развивање дискусија.Не секој сака да филозофира и да развива дискусија ама да биде активен во некоја тема каде што ќе има нешто гласање па и по некој коментар секој ќе знае да каже по нешто.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Реков за раздвижување и живнување а не за развивање дискусија.Не секој сака да филозофира и да развива дискусија ама да биде активен во некоја тема каде што ќе има нешто гласање па и по некој коментар секој ќе знае да каже по нешто.
Ајде пак.
Некако модераторите не потикнуваат нешто такво барем до сега.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Па поставуваат теми и со тоа насочуваат во кој правец ќе се движи одредена тема,како сега јас и ти што сме насочени во кој правец ќе ни се движи муабетот.
Па тоа ти докажувам. Не ми треба модератор ако сакам нешто да кажам. Модераторот е тука да модерира, санкционира форумџии. Притоа не мора да биде многу активен. Има пример каде модератор не учествува во дискусијата, но си ја работи работата.