1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што му недостасува на форумов?

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Марија, 15 август 2012.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Pa toa sto nametnuvate izrazuvanje koe e sprotivno na site ,a dobro znaes koe ...
   
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Посочи кое оти навистина не знам.
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Vidi ne te krivam konkretno tebe samo sto treba da svatat site koj se pravat lizni mazni deka Siptari se Siptari ,a Cigani se Cigani ...
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Тоа не е слобода на говор, тоа е слобода за етнички навреди и може само да придонесеш за ширење омраза на етничка основа. И црнците меѓу себе си викаат nigga ама ако им каже друг некој тоа е навреда ;)
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Oni znaci se vregjaat megju sebe koga se vikaat po ime taka , vo mk so godini so gi vikaat taka , vo site pesni se cigani kako sto znam , toa e navreda ???

  Tozovac vika prmer eden od milion " ovamo cigani " toa e navreda ??
   
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Смири се малку, полека. Ќе ти се срони ли бисерот ако напишеш Роми кога веќе толку се фати за тоа?
   
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Ne ne daleku od toa , nego sakam realen da bidam i koga nekoj ke pise Siptar ili Cigan da ne bide so zvezdicki kao demek kazal koj znae sto , kazal kako sto e ,mene toa ne mi e jasno ?
  Jas nikogas Romi ne pisuvam sekogas Cigani ,a i taka se vikaat i taka od sekogas bile ne gledam mesto cudno tuka sto vie go negirate i propagirate ?!

  Neka ne mi zameruvaat sto pisuvam Lat, i sto ne sum vo cat muabeti :)
   
 8. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  ti ustvari sakash da pcuesh bez cenzura? :zelen
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Никој не ти пропагира ништо, само што подобро е да избегнуваш такви термини затоа што не е тоа слобода на говор. Навредуваш цел етникум со тоа, а со тоа што никој не те санкционира значи дека форумот толерира такви работи. И за да не доаѓа до тоа одбегавај такви термини ;)
   
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Toa ne e psuenje ne me nerviraj i ti sea , toa e izrazuvanje odnosno koga potenciras odredena grupa ili poedinec , a ne zborime za psuenje ...!!!
   

Сподели: